Tavo LRT

2015.09.08 13:45

Klausiate – atsakome. Ar tiesa, kad žmogaus laimę gali užtikrinti 4 apkabinimai per dieną?

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Apsikabinimas su artimu žmogumi padeda nusiraminti, pasijausti saugiu ir reikalingu, sako šeimos psichologė Giedrė Gutautė Klimienė, tačiau tikina, kad vien apsikabinimai laimės suteikti negali.

Apsikabinimas su artimu žmogumi padeda nusiraminti, pasijausti saugiu ir reikalingu, sako šeimos psichologė Giedrė Gutautė Klimienė, tačiau tikina, kad vien apsikabinimai laimės suteikti negali.

Į LRT.lt kreipėsi skaitytoja Agnė, norėdama išsiaiškinti, ar tikrai tam, kad žmogus jaustųsi laimingas, jį reikia apkabinti mažiausiai 4 kartus per dieną.

Psichologė G. G. Klimienė teigia, kad apsikabinimas artimoje aplinkoje yra labai svarbus, nes visiems žmonėms reikia šilumos. Tačiau ji sako abejojanti teiginiu, kad norint būti laimingiems, privalomi mažiausiai 4 apkabinimai per dieną.

„Juk žmonės gyvena ir po vieną, be apkabinimų, bet jie suranda kažkokį būdą, kaip jaustis laimingiems. Dar daug kas priklauso ir nuo to, ar žmonės mėgsta liestis su kitais. Vieni mėgsta daugiau, kiti mažiau. Kai kuriems patinka apsikabinti tik su labai artimais žmonėmis, o svetimų asmenų apkabinimai jiems nėra priimtinas dalykas“, – tvirtina šeimos psichologė.

Ji sako, kad poros santykiuose apkabinimai gali padėti sukurti artimesnę erdvę.

„Kartais poros santykiuose fizinis kontaktas dėl vienokių ar kitokių priežasčių išnyksta, tarkim, dėl kažkokių buitinių dalykų. Ir tai gali lemti jų santykius. Arba būna atvirkščiai: dėl santykių pokyčių lieka mažiau fizinio kontakto. Bet jeigu žmonės pradeda daugiau apsikabinti ir vienas kitą liesti, tai sušildo jų bendravimą“, – aiškina šeimos psichologė, tačiau pabrėžia, kad apsikabinimas neišsprendžia visų problemų.

G. G. Klimienė sako, kad kūdikystėje vaiko odai liečiantis su mamos oda, atsiranda ramybės ir saugumo jausmas. Anot šeimos psichologės, tai lemia, jog ir suaugęs žmogus, jausdamas kito artumą, nusiramina, jam atsiranda laimės pojūtis.

„Taip žmogus gauna patvirtinimą, kad yra saugus ir reikalingas. Tokie dalykai sustiprina žmogų ir padeda jam jaustis geriau“, – tvirtina G. G. Klimienė.