Tavo LRT

2014.05.09 11:24

V. Matačiūnaitei nepavyko patraukti Europos dėmesio

LRT.lt, 15min.lt 2014.05.09 11:24

„Eurovizijos“ antrajame pusfinalyje su daina „Attention“ pasirodžiusi Lietuvos atstovė Vilija Matačiūnaitė nepateko į „Eurovizijos“ finalą, vyksiantį šeštadienį.     

„Eurovizijos“ antrajame pusfinalyje su daina „Attention“ pasirodžiusi Lietuvos atstovė Vilija Matačiūnaitė nepateko į „Eurovizijos“ finalą, vyksiantį šeštadienį. 

Tačiau Lietuvos delegacijos vadovas Audrius Giržadas teigė, kad nulipusi nuo scenos V. Matačiūnaitė buvo patenkinta savo pasirodymu. Tačiau to esą nepakakę. Antrasis pusfinalis, anot jo, buvo itin sunkus.

„Nebuvo didžiųjų šalių, tačiau šis pusfinalis buvo daug stipresnis, daug charakteringesnis, spalvingesnis... Ir tiesiog taip jau šį kartą atsitiko“, – sakė A. Giržadas.

V. Matačiūnaitė: gėdos nepadariau 

„Man atrodo, viskas pavyko gerai. Juk buvo gražu. Lietuvai gėdos nepadariau“, – sakė ji portalui Žmonės.lt. Iš konkurso V. Matačiūnaitė pasitraukė aukštai iškelta galva. 

Dainininkės nuomone, antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje buvo tikrai prastesnių pasirodymų nei Lietuvos, kurie nebuvo verti patekti į finalą. Abejonių jai sukėlė finale dainuosiantys Maltos, taip pat – Slovėnijos ir Baltarusijos atstovai. 

V. Matačiūnaitė, paklausta, ar darkart dalyvautų „Eurovizijoje“, sakė, kad Lietuvai čia daugiau niekada nebenorės atstovauti.

„Taip esu sakiusi ir anksčiau“, – pridūrė. Tačiau neatmeta galimybės dainuojant ginti kitos šalies garbę. 

Dainininkė įsitikinusi: jos daina neatitiko „Eurovizijos“ gerbėjų skonio, nes buvo per daug alternatyvi. „Jei norėčiau konkursui sukurti dar vieną dainą, tai reiktų kurti visišką popsą“, – sakė ji.

Atlikėja taip pat tvirtino svarstanti, ar tik nevertėtų jai bent kurį laiką negrįžti į Lietuvą. Nepaisant to, kad lėktuvo bilietai jau nupirkti ir tėvynėn ji turėtų grįžti sekmadienį, Vilija tikina norinti susikrauti daiktus ir išvykti kur nors atokiau. „Tik reiktų pasiimti sesę – juk į Daniją ji atskrido tik dėl manęs“, – sakė ji.

L. Lučiūnas: nepatekome nepelnytai

Komentuodamas antrojo pusfinalio rezultatus, muzikos prodiuseris Lauras Lučiūnas sakė, kad į finalą nepatekome nepelnytai. Esą ten pateko bent trys silpnesni nei V. Matačiūnaitės pasirodymai. 

„Graikų pasirodymas – nei penki, nei devyni, kažkokia nesąmonė. Šveicarų daina labai eilinė. Ir dar pora dainų buvo nevertų patekti į finalą. Manau, kad nepatekome nepelnytai, turėjome patekti“, – mano L. Lučiūnas. 

Jis juokavo, kad „Eurovizijos“ konkurse nebestebina jau niekas, ir pabrėžė, jog jo nė kiek nenustebino tarp finalininkų patekusi Lenkija. „Kuklumas tokiame renginyje nepadeda. Mes visada esame kiek kukloki, reikia elgtis drąsiau“, – teigė muzikos prodiuseris. 

Paklaustas, ar Lietuvos atstovams ateityje derėtų pasirodyti panašiai, L. Lučiūnas sakė, kad reikėtų imtis gal net drastiškesnių priemonių, negu ėmėsi Lenkija. „Tokiam vaidmeny Vilijos neįsivaizduoju, bet gal įsivaizduočiau kitas atlikėjas“, – šyptelėjo muzikos prodiuseris. 

Jis vis dėlto akcentavo, kad į finalą pateko daug gerų dainų, pavyzdžiui, suomių. Septynios iš patekusiųjų į „Eurovizijos“ finalą, L. Lučiūno žodžiais, yra „visiškai padorios dainos“. „Kalbant apie potencialius laimėtojus, pakankamai šansų laimėti turi Jungtinė Karalystė, Italija. Austrija turi šansų būti antroj–trečioj vietoj“, – prognozavo L. Lučiūnas.

D. Užkuraitis: Vilija išspaudė, ką galėjo

„Liūdna, liūdna. Aš pripratau, kad mes mažų mažiausiai patenkame į finalą“, – po antrojo pusfinalio sakė muzikologas Darius Užkuraitis. Labiausiai jį nustebino šveicarų bei Maltos patekimas į finalą. „Netgi galvojau, kad lenkai gali nepatekti, bet ta sunkioji artilerija, sunkioji erotika, pasirodo, veikia tokiuose konkursuose kaip „Eurovizija“. Tai irgi penas apmąstymams“, – komentavo D. Užkuraitis.

Muzikologas sutiko, kad šiame dainų konkurse itin svarbu išsiskirti, o tikslas esą pateisina priemones. „Jei mūsų tikslas būti kuo aukščiau, reikia išsiskirti: arba superine daina, arba superiniu atlikėju, arba tokiomis papildomomis priemonėmis, kokių ėmėsi Lenkija. Pripažinkim, kad daina nieko verta. Jei nežiūrėčiau į tas merginas, o klausyčiau per radiją, turbūt jau kokią aštuonioliktą sekundę ieškočiau kitos. O kai žiūri į tas merginas, kažkaip ir žiūrisi. Bet nelabai klausosi“, – teigė D. Užkuraitis. 

Anot muzikologo, V. Matačiūnaitės daina, lietuviškame kontekste sublizgėjo, tačiau „Eurovizijoje“ kiek nublanko. Vis dėlto Lietuvos atstovės pastangas jis įvertino teigiamai: „Vilija iš tos dainos išspaudė, ką galėjo. Paskui bus galima daryti platesnes analizes, pavyzdžiui, kaip buvo nufilmuota, ar tikrai tinkama apranga, šukuosena, ir t.t., nes iš tų smulkmenų labai dažnai susideda tai, už ką žmonės balsuoja.“

D. Užkuraitis teigė manąs, kad šių metų „Euroviziją“ gali laimėti Olandija, Italija, Vengrija arba Jungtinė Karalystė.

Teisę pasirodyti konkurso finale iškovojo šios šalys:

Šveicarija — Sebalteras su daina „Hunter of Stars“

 
 
Lenkija — Cleo su daina „We Are Slavs“
 
 
Rumunija — Paula Seling ir Ovis su daina „Miracle“
 
 
Graikija — „Freaky Fortune“ ir RiskyKidd su daina „Rise Up“
 
 
Slovėnija — Tinkara Kovač su daina „Round and Round“
 
 
Malta — „Firelight“ su daina „Coming Home“
 
 
Norvegija — Carlas Espenas su daina „Silent Storm“
 
 
Suomija — „Softengine“ su daina „Something Better“
 
 
 Baltarusija — Teo su daina „Cheesecake“
 
 
Austrija — Conchita Wurst su daina „Rise Like A Phoenix“
 
 

Į finalą nepateko:

 
Izraelis — Mei Finegold su daina „Same Heart“
 
 
Gruzija — Mariko ir grupė „The Shin“ su daina „Three Minutes to Earth“
 
 
Lietuva — Vilija Matačiūnaitė su daina „Attention“
 
 
Airija — Can-linn ir Kasey Smith su daina „Heartbeat“
 
 
Makedonija — Tijana su daina „To The Sky“