Tavo LRT

2014.05.09 13:20

Vienoje „Liepaitės“ į sceną nebelips basos

Nors „Liepaičių“ choro merginoms reikia pasiruošti egzaminams ir kitiems koncertams, su užduotimi pasiruošti chorų „Eurovizijai“ Vienoje, regis, susidorota. Taip teigia  „Liepaičių“ vadovė Jolita Vaitkevičienė. Nei ji, nei mokyklos direktorė Edita Jaraminienė, nei pačios „liepaitės“ dėl to, kad merginoms į sceną reikės lipti koncerto pabaigoje, nė kiek nesijaudina. 

Nors „Liepaičių“ choro merginoms reikia pasiruošti egzaminams ir kitiems koncertams, su užduotimi pasiruošti chorų „Eurovizijai“ Vienoje, regis, susidorota. Taip teigia  „Liepaičių“ vadovė Jolita Vaitkevičienė. Nei ji, nei mokyklos direktorė Edita Jaraminienė, nei pačios „liepaitės“ dėl to, kad merginoms į sceną reikės lipti koncerto pabaigoje, nė kiek nesijaudina. 

– Kokiu kūriniu prisistatysite Vienoje?

E. Jaraminienė: Prisistatysime lietuvių autorės Kristinos Vasiliauskaitės kūriniu „Ein bernelis per laukelį“. Iš karto po mūsų laimėjimo buvo paprašyta nusiųsti tris kūrinius, tačiau tai turėjome padaryti per keletą dienų po laimėjimo ir siųsti reikėjo ne tik kūrinį, bet ir video įrašą, kad organizatoriai matytų, kaip viskas atrodys. Ieškojome tarp savo įrašų bei internete. Buvo išsiųsti trys kūriniai: Jūratės Baltramiejūnaitės  „Ūpavo karvelėli“ ir „Tykus tykus vakarėlis“, bet austrai pasirinko būtent „Ein bernelis per laukelį“. Tai mums buvo gana sudėtinga, nes siuntėme įrašą su kitų savo mokinių kūrinio atlikimu, todėl „Liepaitėms“ tai buvo naujas kūrinys, turėjome gana greitai jį padaryti.

Dar jiems kūrinys pasirodė per trumpas, todėl esame dėkingi kompozitorei Kristinai Vasiliauskaitei, kuri suprato, ko mums reikia, ir pagelbėjo. Kūrinys jos dėka buvo pailgintas.

– Pagal scenarijų į sceną jūs eisite priešpaskutiniai, po Jūsų – tik Austrijos choras. Taigi dainuoti teks ne tiek daug?

J. Vaitkevičienė: Dėl to, atvirai pasakius, nelabai jaudinamės, nes organizatoriai reikalauja dainuoti atmintinai stambios formos kūrinius, tegul ištraukas iš jų, bet vis tiek tai yra sudėtingas dalykas. Žinome, kad ir kitų šalių chorai diskutuoja ir kelia klausimą, kodėl taip būtina dainuoti mintinai. Mums pasisekė, nes teko išmokti tik Gustavo Mahlerio antros simfonijos finalo dalies gabalėlį, ir su šia užduotimi mes, regis, susidorojome.

Pastangų tikrai reikėjo įdėti daug. Choras iš karto po „Lietuvos balsų. Chorų Eurovizijos“ turėjo keletą rimtų, seniai suplanuotų koncertų: Vidmanto Bartulio kūrinio premjerą su kameriniu orkestru, ne taip seniai dainavome gražioje programoje „Moters portretas“, kur taip pat atlikome visiškai naujus kūrinius.

Darbo daug. Šalia viso to – Vienos programos pasiruošimas. Tai irgi užima laiko, o jo yra tiek, kiek yra, ir vaikai yra labai užimti – pavasaris, artėja gimnazijų ir keliamieji egzaminai. Vaikai labai stengiasi, dirba ir daug jėgų atiduoda.

– Vienas iš sudėtingesnių klausimų buvo jūsų chorui, tai atrinkti 32 mergaites iš tokio gausaus kolektyvo. Kaip sekėsi?

J. Vaitkevičienė: Svarbiausia, kad tai reikėjo padaryti per dvi dienas po projekto laimėjimo. Tai buvo didžiausias iššūkis. Tą atranką darome taip: tikriname partijas po vieną, tada choristės tikrai supranta, kodėl pakliuvo viena ar kita mergaitė. Reikėjo tiesiog, pasitelkus pedagoginę intuiciją, atrinkti vaikus, bet mergaitės kažkaip po mūsų pokalbio viską suprato. Tuo labiau kad buvo nuostabi mokyklos direktorės idėja –  išvežti visas mergaites į Vieną. Mokykla apsiėmė finansuoti autobuso nuomą ir viešbučio išlaidas. Susidarė labai graži komanda: 19 tėvelių ir 20 mergaičių vyks su atrinktomis choristėmis į Vieną.

E. Jaraminienė: Labai smagu, kad Lietuvos ambasada Austrijoje ir kultūros atašė Lina Kaizer domisi mūsų vizitu ir dovanoja ekskursiją po senamiestį. Pabandysim dar vieną kitą muziejų pamatyti, pasistengsime išspausti iš kelionės viską, ką galime geriausio, kad mergaitėms būtų malonu. 

– Ne vienas komisijos narys pasakydavo – kas darosi su tomis „Liepaitėmis“, kad jos vis dainuoja basos. Tai kaip važiuosite i Vieną?

J. Vaitkevičienė: Išėjo toks juokas. Jau pora komisijos narių, vykstant „Lietuvos balsų. Chorų Eurovizijos“ projektui,  yra užsiminę – kaip gi čia „Liepaitės“ basos scenoje būna, nupirkite joms batus, kurgi tie rėmėjai? Taigi, turime pasakyti, kad mokykla mergaitėms nupirko naujus gražius koncertinius batelius.

„Eurovizijos“ chorų konkursas „Europa dainuoja“ – penktadienį, gegužės 9 d., 22.20 val. per LRT radiją ir televiziją.