Tavo LRT

2014.05.12 10:04

Klausiate – atsakome. Kada bus sutvarkytas Gedimino pr. grindinys?

LRT.lt2014.05.12 10:04

Portalo LRT.lt skaitytojas teiraujasi, kada bus sutvarkytas Gedimino prospektas bei T. Vrublevskio g. Vilniuje. Šiose gatvėse paklotos trinkelės esą nepatenkinamos būklės.

Portalo LRT.lt skaitytojas teiraujasi, kada bus sutvarkytas Gedimino prospektas bei T. Vrublevskio g. Vilniuje. Šiose gatvėse paklotos trinkelės esą nepatenkinamos būklės.

„Nors Gedimino pr. ir T. Vrublevskio g. plytelės paklotos gana neseniai, šiandien jau daugiau kaip 50 proc. jų yra suskilusios, sutrupėjusius, atsiveria skylės. Kodėl buvo pakeistas šimtametis grindinys ir paklotos kone vonios plytelės, kurios lengvai skilinėja? Kas yra atsakingas už broką ir už kokius pinigus jis bus tvarkomas?“ – teiraujasi LRT.lt skaitytojas Romualdas Beniušis.

Portalas LRT.lt dėl šio klausimo kreipėsi į sostinės savivaldybės Eksploatacijos poskyrio vedėją Gintautą Kazimierą Niaurą. Jo teigimu, minėtose vietose tikrai nėra 50 proc. suskilusių trinkelių.

„Laikas nuo laiko trinkelės yra keičiamos  ne tik Gedimino pr., bet ir kitose gatvėse. Šiuo metu didelių skylių nėra, padėtis yra valdoma. Mes esame minėję, kad dėl kokybės problemų su pretenzijomis buvo kreiptasi į rangovą, šie procesai dar nėra pasibaigę“, – portalui LRT.lt aiškino savivaldybės atstovas.

Kad trinkelės Gedimino pr. nėra atsparios lietuviškam klimatui yra parodę ir laboratoriniai testai, kuriuos atliko Vilniaus Gedimino technikos universiteto mokslininkai. Apie šių trinkelių būklę ir darbų kokybę jau ne kartą diskutuota žiniasklaidoje.

Savivaldybės darbuotojas G. K. Niaura  primena, kad atliekant Gedimino pr. rekonstrukciją buvo ne tik keičiamos trinkelės, bet ir tvarkomos komunikacijos bei inžineriniai tinklai.

„Jei ponas gerai atsimena, grindinys nebuvo vienodas visame prospekte. Nemaža dalis T. Vrublevskio g. ir Gedimino pr. buvo dengta asfaltu,  prie Seimo buvo apskritai ne bazaltas, o kitoks akmuo, taip pat pašalinti seni ir ligoti medžiai, todėl buvo vykdoma centrinės miesto gatvės rekonstrukcija, tuomet sudėtos trinkelės“, – atsakė G. K. Niaura. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.