Tavo LRT

2014.05.01 13:24

Klausiate – atsakome. Kodėl LRT Mediatekoje nėra užsienietiškų serialų ir filmų?

LRT.lt 2014.05.01 13:24

Į LRT.lt portalą kreipėsi skaitytoja Aurelija, kuri teiraujasi, kodėl LRT Mediatekoje neranda serialo „Ponas Selfridžas“ serijų. „Praeitą savaitgalį negalėjau pažiūrėti serialo „Ponas Selfridžas“, tad nusprendžiau jį pasižiūrėti jūsų internetiniame puslapyje. Bet, deja, išnaršiau skersai išilgai ir neradau, kaip galėčiau atgaline data pažiūrėti šį nuostabų serialą. Buvau be galo nuliūdusi. Gal nemoku susirasti?“ – laiške klausia ji.

Į LRT.lt portalą kreipėsi skaitytoja Aurelija, kuri teiraujasi, kodėl LRT Mediatekoje neranda serialo „Ponas Selfridžas“ serijų. „Praeitą savaitgalį negalėjau pažiūrėti serialo „Ponas Selfridžas“, tad nusprendžiau jį pasižiūrėti jūsų internetiniame puslapyje. Bet, deja, išnaršiau skersai išilgai ir neradau, kaip galėčiau atgaline data pažiūrėti šį nuostabų serialą. Buvau be galo nuliūdusi. Gal nemoku susirasti?“ – laiške klausia ji.

Šio serialo serijų rasti nepavyks, nes LRT Mediatekoje jų iš tiesų nėra. LRT Komunikacijos departamento vadovas Arnas Zuikis sako, kad ten sukelti „Pono Selfridžo“ serijų nėra galimybės dėl neįsigytų teisių. „Teises produkcijos panaudojimui internete LRT ne visuomet įgyja. Jas reikia nusipirkti. Tai yra papildomos sąnaudos. Ypač kalbant apie tokius populiarius užsienietiškus serialus, kaip, pavyzdžiui, „Ponas Selfridžas“. Jų teisių tiesiog net ir nepardavinėja būtent internetui. Teises turime tik antžeminiam, įprastam transliavimui“, – aiškina A. Zuikis.

Jis atkreipia dėmesį, kad LRT Mediatekoje apskritai nėra užsienietiškų serialų ir filmų. Taip yra dėl tos pačios priežasties – LRT nėra įgijusi teisių užsienietišką produkciją sukelti į internetą. Tačiau LRT Mediatekoje galima rasti beveik visus lietuviškus serialus ir filmus. 

Paklaustas, ar vieną dieną LRT Mediatekoje atsiras ir užsienietiška produkcija, A. Zuikis sako, kad to tikėtis galima. „Laikui bėgant mes stengiamės tam tikrus dalykus įsigyti. Pirmiausia kalbame dėl teisių būtent transliavimui internetu, per interneto puslapį tuo pačiu metu, kai filmą ar serialą rodo televizija. Po to jau kitas žingsnis – teisių pirkimas būtent paviešinimui LRT Mediatekoje. Kol kas jų nesame įsigiję, bet planuojame“, – teigia A. Zuikis.

Jis priduria, kad kai kurią vaikišką animaciją jau galima pasižiūrėti internete tuo pačiu metu, kai ją rodo per televiziją. „Bet vėlgi – tos teisės yra ribojamos, galima žiūrėti internete tik Lietuvos teritorijoje. Jei žiūrovai yra ne Lietuvoje, pažiūrėti negali“, – patikslina LRT Komunikacijos departamento vadovas.