Tavo LRT

2014.04.30 11:57

Klausiate – atsakome. Ar Vilniaus savivaldybė legaliai aptvėrė Vilnelės pakrantę?

LRT.lt2014.04.30 11:57

Naujienų portalo LRT.lt skaitytojas Alius teiraujasi, ar legaliai sostinėje, Bernardinų sodo pašonėje, pastatytos tvoros, neleidžiančios prieiti prie Vilnelės upės.

Naujienų portalo LRT.lt skaitytojas Alius teiraujasi, ar legaliai sostinėje, Bernardinų sodo pašonėje, pastatytos tvoros, neleidžiančios prieiti prie Vilnelės upės.

„Perskaitęs jūsų straipsnį apie užtveriamas vandens telkinių pakrantes ir baudas, skiriamas privatiems savininkams, noriu paklausti, ar yra nubausta ir Vilniaus miesto savivaldybė už pakrantėje pastatytas tvoras visuomeninės paskirties žemėje, t.y., aptvėrusi Bernardinų sodo Vilnelės pakrantę“, – rašo vilnietis Alius.

Tuo pačiu skaitytojas prideda ir nuotraukas, kuriose matyti, kad tvoros yra prie tilto per Vilnelę, vedančio į Vilniaus dailės akademijos rūmus.

Portalas LRT.lt dėl šio klausimo kreipėsi į Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) prie Aplinkos ministerijos darbuotojus. Anot jų, iš pateiktų nuotraukų esą sunku spręsti, ar ši tvora atitinka statinio požymius, tačiau, jei tai ir statinys, tai jo statybą leidžiančio dokumento nereikia ir šis atvejis nelaikytinas savavališka statyba.

„Saugomų teritorijų įstatymo 20 straipsnio 4 dalyje nurodyta, kad pakrantės apsaugos juostoje draudžiama tverti tvoras, išskyrus atvejus, kai aptverti numatyta normatyviniuose dokumentuose dėl eksploatavimo saugumo“, – atsakymą pateikė VTPSI atstovė ryšiams su visuomene Vida Aliukonienė.

Pasak V. Aliukonienės, Bernardinų sodas – Vilniaus miesto viešasis parkas, valstybės saugoma kultūros paveldo vietovė. Bernardinų sodo teritoriją administruoja savivaldybė, o parką prižiūri ir tvarko savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir transporto departamento reguliavimo sričiai priskirta savivaldybės viešoji įstaiga „Vilniaus miesto parkai“. Bernardinų sodo lankymo taisyklės nustato parko lankymo ir naudojimosi juo tvarką.

„Ar praėjimo upės pakrante užtvėrimas dėl sodo eksploatavimo saugumo numatytas kokiame nors normatyviniame akte, reikėtų domėtis Bernardinų sodo teritoriją administruojančioje Vilniaus miesto savivaldybėje“, – teigia V. Aliukonienė.

Portalui LRT.lt kreipusis į savivaldybės darbuotojus, šie patvirtino, kad tvoros iki pat vandens yra pastatytos todėl, kad visas parkas yra aptvertas ir nakčiai yra rakinamas dėl pačių lankytojų saugumo ir parko įrenginių apsaugos.

„Prie vandens parko teritorijoje galima ir kviečiama užeiti parko darbo metu, o už parko teritorijos prie vandens galima prieiti visą parą“, – siūlo savivaldybės atstovai.

Jūsų klausimų, pasiūlymų ir komentarų laukiame adresu tavo@lrt.lt.