Tavo LRT

2014.04.25 16:27

Klausiate – atsakome. Ar „Nuaras“ tinkamai prižiūri beglobius gyvūnus?

Liucija Zubrutė, LRT.lt2014.04.25 16:27

Į LRT.lt kreipėsi pasipiktinusi skaitytoja Goda, kuri įsitikinusi, kad benamius gyvūnus Klaipėdos r. globojanti įmonė „Nuaras“, save vadinanti moderniais gyvūnų globos namais, žmonių paaukotus pinigus dedasi sau į kišenę, o globotiniams gaili maisto.

Į LRT.lt kreipėsi pasipiktinusi skaitytoja Goda, kuri įsitikinusi, kad benamius gyvūnus Klaipėdos r. globojanti įmonė „Nuaras“, save vadinanti moderniais gyvūnų globos namais, žmonių paaukotus pinigus dedasi sau į kišenę, o globotiniams gaili maisto.

„Kiek turite geros kokybės sauso maisto, bet neduodate šunims? Biure sukabinti rūbeliai, žaisliukai, gultai – jausmas kaip parduotuvėje. Paėmiau pekinukus, kurie buvo išalkę, – biure puolė prie praplyšusio maišo. Tuomet buvo duotas įsakymas pakelti maistą aukščiau, kad neėstų“, – įmonei siųstą laišką persakė Goda.

Moteris stebėjosi, kad bendrovė save vadina moderniais gyvūnų globos namais: „Dubenyse paplavos arba tuščia, šunys vaikšto ir guli srutose. Aš jūsų vietoje tikrai negalėčiau užmigti šitaip skriausdama gyvūnus.“

Portalas LRT.lt susisiekė su UAB „Nuaras“ direktore Jurgita Gustaitiene, kuri, paprašyta pakomentuoti skaitytojos siųstas nuotraukas, paneigė bet kokius teiginius apie globotinių nepriežiūrą ir teigė, jog visi kaltinimai skrieja iš konkurentų pusės. Savo ruožtu ji niekada neskųstų globos įstaigų, nes, jos žodžiais, visi stengiasi kaip gali, o ir prastesnės sąlygos yra geriau, nei gatvėse lakstantys alkani gyvūnai.

„Sąlygos yra geros, gyvūnai prižiūrėti, sotūs, atrodo kaip meškinai. Tiems, kurie ką tik buvo nurišti nuo medžio ir kurių šonkauliai matosi, reikia laiko atsišerti. Kaltinimai pasipila kiekvienais metais panašiu laiku, kai prasideda 2 proc. pajamų mokesčio rinkimo vajus. Bet UAB „Nuaras“ tokių aukų niekada negavo ir negauna, nes nėra viešoji įstaiga. Mūsų paslaugas perka savivaldybė: randame gyvūnus, juos pagal sutartį laikome 10–14 dienų, o paskui išlaikome savomis lėšomis, kitų verslų pagalba“, – dėstė moteris.

Šunys sienas sugadina ir namuose

Komentuodama atsiųstas nuotraukas, ji pabrėžė, kad kitų globos įstaigų darbuotojai talpina nuotraukas internete ir kursto visuomenę diskutuoti apie tai, ko nėra – komentuodami žmonės gaili gyvūnų, nors nežino realios situacijos.

„Kad siena išgriaužta? Kas dar blogai? Ten visur pjuvenos – sausa, švaru. Yra vandens, maisto. Nežinau, ką žmonės įsivaizduoja, – kad ten yra baltos plytelės, švarūs balti gultai? Juk gyvūnai juos sutrypia, sumindo. Ši siena, kuri matoma nuotraukose, seniai sutvarkyta. Juk ir namie šunys sugadina sienas“, – pastebėjo J. Gustaitienė ir pridėjo mananti, kad galbūt aplinka nėra fotogeniška, tačiau beglobiam gyvūnui fotogeniškumas nėra jau toks svarbus.

Į skaitytojos priekaištus dėl gyvūnams vietoj maisto pateikiamų paplavų įmonės direktorė atsakė, kad nuotraukoje matyti pienas, sumaišytas su batonu.

„Turime labai daug ėdalo. Gauname maisto produktus, kurių galiojimo terminas baigiasi. Tai yra suderinta su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba. Mūsų gyvūnai gauna ir sauso maisto, ir mėsos. Tačiau ruošiam ir tokius dalykus, kurie matyti nuotraukoje, nes yra šunų, kurie atkeliavę iš tokios aplinkos, kur niekada nematė sauso maisto. Jie žiūri į tas granules ir nesupranta, kokių čia akmenų pridėjome“, – LRT.lt tikino UAB „Nuaras“ vadovė.

Matytas gražus biuras – verslo dalis

J. Gustaitienė tvirtino, kad skaitytojos matytas biuras su iškabintais drabužėliais, gultais ir geros kokybės maistu yra įmonės parduotuvė, kurios dalis pelno yra skiriama išlaikyti beglobius gyvūnus.

„Šios prekės stovi, o kai jas parduosime, pelną skirsime gyvūnų gerovei kurti. Ten buvo apsilankiusi žurnalistė, kuri klausė, kodėl mes negalime praplėšti maišo maisto ir duoti augintiniams? Juk „Maximos“ direktorius neleidžia parduotuvėje valgyti kepsnių ar ikrų. Norint gauti pelną, reikia parduoti prekę“, – aiškino moteris.

Jos žodžiais, pagal su savivaldybėmis pasirašytas sutartis įmonė turėtų gyvūnus pagauti, palaikyti 10–14 dienų ir užmigdyti, tačiau to nedaro: „Pas mus yra šuo, kuris prieglaudoje gyvena 7 metus. Jį kažkaip reikia išlaikyti, nes niekas už tai nemoka.“

Tarnyba: sąlygos nėra prastos, bet yra kur tobulėti

UAB „Nuaras“ Klaipėdos rajone balandžio 17 d. ir 24 d. tikrino Kretingos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), kurios vadovas Normantas Žeimys LRT.lt sakė, kad tikrintojai rado pažeidimų.

„Sąlygos nėra prastos – pakankamai pašaro, patalpos tinkamai išvalytos, paruoštos, visur buvo vandens. Tik pats globos namų vaizdas ne koks, nes aplink vyksta statybos. Mes įmonei balandžio 17 d. nurodėme trūkumus: reikia paženklinti patalpas, transporto priemones, įvesti priešgaisrinę signalizaciją, aptverti dalį teritorijos. Paskui buvome užsukę balandžio 24-ąją ir  matėme, kad jie operatyviai reagavo į pastabas – didžioji dalis šių trūkumų buvo pašalinti“, – situaciją apibūdino N. Žeimys.

Specialisto nuomone, matosi, kad įmonė nori dirbti ir tinkamai tvarkytis. Vėliau bendrovė turės pateikti trūkumų šalinimo planą ir VMVT stebės, kaip jo yra laikomasi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt