Tavo LRT

2015.09.08 13:45

LRT projektai. Lietuvos „Caritas“ ir LRT kviečia paremti nelaimių ištiktas šeimas

Skurdas, nelaimės, netektys, ligos gali ištikti kiekvieną ir bet kada, sako Lietuvos „Carito“ generalinė direktorė Janina Kukauskienė. „Prašome žmonių būti neabejingais, [...] padėti toms šeimoms, kurios šiuo metu atsidūrusios sunkioje padėtyje, yra ištiktos nelaimių“, – kviečia ji.

Skurdas, nelaimės, netektys, ligos gali ištikti kiekvieną ir bet kada, sako Lietuvos „Carito“ generalinė direktorė Janina Kukauskienė. „Prašome žmonių būti neabejingais, [...] padėti toms šeimoms, kurios šiuo metu atsidūrusios sunkioje padėtyje, yra ištiktos nelaimių“, – kviečia ji.

Antradienio vakarą 19.20 val. per LRT televiziją bus tiesiogiai transliuojamas Lietuvos „Carito“ pagalbos šeimoms koncertas „Įžiebkime viltį kartu“. Per labdaros koncertą „Carito“ atstovai, iškilūs katalikų bažnyčios dvasininkai ir garsiausios Lietuvos šeimos kvies visus paremti nepasiturinčias šeimas.

– Lietuvos „Caritas“ šiais metais mini atkūrimo 25-metį. Ponia Kukauskiene, gal ir koncerto idėja kilo norint įprasminti šią sukaktį?

– Iš tikrųjų tai malonus sutapimas. Mes orientavomės į pagalbą šeimoms, nes šiuos metus Vyskupų konferencija paskelbė šeimos metais. Statistika rodo, kad šeimos, ypač nepilnos arba tos, kuriose yra neįgalių asmenų, ligonių, gyvena labai skurdžiai. Taigi svarbiausias mūsų tikslas – paremti šeimas. O kad švenčiame 25-metį – didelis džiaugsmas ir malonus sutapimas.

– Kokie žmonės šįvakar kvies aukoti nepasiturinčioms šeimoms?

– Džiaugiamės, kad renginį ves kunigas Ričardas Doveika, taip pat pakvietėme žymių politikų. Renginyje dalyvaus arkivyskupas Vytautas Grušas. Visi dalyviai rodo didelę užuojautą ir rūpestį vargstančiomis šeimomis, todėl jų dalyvavimas labai paskatins ir kitus žmones prisidėti prie renginio bei paremti šeimas.

– Labdaros koncerto anonse minima, kad dalyvaus garsiausios Lietuvos šeimos.

– Dalyvaus Deivydas ir Renata Norvilai, Violeta ir Vilius Tarasovai, Edmundas Seilius ir Kristina Zmailaitė, Birutė Petrikytė su dukra, Žilvinas Žvagulis ir Irena Starošaitė bei kiti žymūs dainininkai. Tikiuosi, jų dalyvavimas paskatins prisidėti ir kitus žmones.

– Labdaros koncerto esmė yra auka. Kaip ir kiek bus galima aukoti?

– Bus du telefono numeriai: 1406 – 5 litai, 1407 – 10 litų. Prašome žmonių būti neabejingais, pasirūpinti šeimomis, nes šeima – pagrindinė visuomenės ląstelė. Skurdas, atskirtis, įvairios nelaimės, netektys, ligos gali ištikti kiekvieną ir bet kada. Todėl kviečiu padėti toms šeimoms, kurios šiuo metu atsidūrusios sunkioje padėtyje, yra ištiktos nelaimių.

– Kokioms šeimoms bus skirtos paaukotos lėšos?

– Šeimos labai įvairios. Tai ir vienišos mamos su vaikais, ir šeimos, kuriose kažkas serga neišgydoma liga. Kelios šeimos visą turtą prarado per gaisrą. Jas remdami siekiame pagerinti gyvenimo kokybę.

– Pranešama, kad paaukoti galima ne tik antradienį, bet iki pat balandžio 30 dienos.

– Taip, akcija vyksta nuo kovo 24 iki balandžio 30 dienos. Jei nebus galimybių paremti šiandien, per koncertą, kviečiame minėtais numeriais aukoti iki balandžio 30 dienos.