Tavo LRT

2015.09.08 13:45

Gustavo nuotykiai keliasi į pilno metro juostą

Justė Navickaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Spalio 17-ąją didžiuosius kino ekranus pasieks vaidybinė animacinė juosta „Gustavo nuotykiai“. Darbo, tikina kūrėjai, dar liko, tačiau nufilmuotos jau visos scenos.

Spalio 17-ąją didžiuosius kino ekranus pasieks vaidybinė animacinė juosta „Gustavo nuotykiai“. Darbo, tikina kūrėjai, dar liko, tačiau nufilmuotos jau visos scenos.

Mintis sukurti pilnametražį filmą, pasak Audriaus Rakausko-Gustavo, kilo dar prieš sunkmetį, o dabar ir proga yra – laidai „Gustavo enciklopedija“ jau penkiolika metų. Jos pagrindu sukurtas ir filmas: gerai pažįstami laidos herojai patenka į juokingas ir keblias situacijas, bet viskas baigiasi laimingai.

„Istorija paprasta: Gustavas su Kalėdausku keliauja po pasaulį, ieško LDK relikvijos, kurią turėjo atvežti kitas dėdė, kuris dingo. Jie patiria daugybę nuotykių vandenyne, sausumoje ir net kosmose“, – atskleidžia pagrindinis filmo herojus Audrius Rakauskas-Gustavas.

Be gerai pažįstamų laidos personažų, kuriuos vaidina pats A. Rakauskas, filme pasaulinės literatūros personažais taps aktoriai Arūnas Sakalauskas, Andrius Žebrauskas ir kiti.

„Gustavas dažniausiai bendrauja su savo piešiniais ir pats su savim. Šįkart daug aktorių dalyvavo, kas yra neįprasta laidai“, – sako antrasis režisierius Augustinas Gricius.

Pasak režisieriaus Vaido Lekavičiaus, „Gustavo nuotykiai“ – pirmasis filmas, kuriame visos erdvės virtualios, tad visiems kuriantiems tai – nauja patirtis. 

„Visas filmas nufilmuotas mėlyname ekrane, visas erdves tenka daryti. Daro ne vienas žmogus: dailininkai piešia, kompiuteristai modeliuoja. Tai – didelis, ilgai trunkantis darbas“, – pabrėžia V. Lekavičius.

Vis dėlto, pabrėžia režisierius, nors herojai ir tie patys, televizijos laida gerokai skiriasi nuo filmo. Beveik dvi valandas truksiančiame filme svarbi kiekviena detalė.

„Televizinėje laidoje yra žymiai paprasčiau, greičiau, reikia per savaitę padaryti laidą, nėra laiko labai daug dėmesio skirti. O čia filmas – didesnės apimtys ir reikalavimai“, – teigia V. Lekavičius.

Jis juokauja, kad Holivudo tikėtis nereikia, bet juosta turėtų patikti įvairaus amžiaus žiūrovams. „Gustavo nuotykių“ premjera – spalio 17-ąją.