Tavo LRT

2015.09.08 13:45

LRT taryba diskutuos apie Lietuvos informacinės erdvės stiprinimą

BNS 2015.09.08 13:45

Antradienio popietę posėdžiausianti Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) taryba diskutuos apie transliuotojo vaidmenį stiprinant šalies informacinę erdvę.

Antradienio popietę posėdžiausianti Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) taryba diskutuos apie transliuotojo vaidmenį stiprinant šalies informacinę erdvę.

Tarybos pirmininkas Žygintas Pečiulis BNS sakė, kad, jo nuomone, pokyčiai LRT programose galimi jau šiais metais – nelaukiant didesnio finansavimo, kuris gali būti skirtas kitąmet.

„Aš bent įsivaizduoju, kad, tarkime, informacinėse laidose arba kitose laidose, kurios jau yra tinklelyje, tam tikri pokyčiai, nauji akcentai gali atsirasti ir šį vakarą, ir kitą savaitę, tai nėra kokių nors didelių sąnaudų reikalaujantys dalykai“, – svarstė Ž. Pečiulis.

Anot jo, dabartinė koncepcija, kai tautinėms mažumoms kuriamos specialios laidos jų kalbomis, yra pasenusi ir keistina.

„Aš dabartinę koncepciją vadinu tautinių bendrijų getu, kada specialiai tam tikrai bendrijai transliuojama laida, jos nelabai žiūri kitomis kalbomis kalbantys Lietuvos gyventojai, nelabai jos populiarios – galbūt išskyrus radijo laidą rusų kalbą – pačiose auditorijoje, kurioms jos skiriamos“, – dėstė aukščiausios LRT valdymo institucijos vadovas Ž. Pečiulis.

Jo vertinimu, lietuviškose laidose apie tautines mažumas turėtų būti kalbama ne tik problemų kontekste.

„Aš įsivaizduoju, kad net ir pramoginėse laidose, tokiose laidose kaip „Duokim garo“, kur mes praktiškai girdime vien tik lietuvišką muziką, aš manyčiau, kad mes tikrai turėtume integruoti“, – teigė LRT tarybos vadovas.

Jis pažymėjo, kad naujos laidos galėtų atrasti nuo naujo sezono rudenį.

„Tinklelis iš esmės patvirtintas iki vasaros, vasara – truputį atokvėpio metas, tai gal rimtesni dalykai galėtų darytis nuo naujo sezono pradžios, tai yra nuo rugsėjo mėnesio. Dar kitas etapas būtų 2015 metais, jeigu vis dėlto pavyks LRT gauti ženkliai didesnį finansavimą“, – aiškino jis.

LRT tarybos posėdyje antradienį numatoma išklausyti transliuotojo administracijos siūlymus, tarp diskusinių klausimų yra Baltijos šalių nacionalinių transliuotojų galimybės kurti naują kanalą rusų kalba, kaip atsvarą šalyse transliuojamiems Maskvos finansuojamiems kanalams.

Latvijoje ir Estijoje rusai sudaro apie ketvirtadalį gyventojų, Lietuvoje – apie 6 procentus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.