Tavo LRT

2014.04.14 10:47

Klausiate – atsakome. Koks kandidatų į prezidentus užstatų likimas?

LRT radijo klausytojas Eduardas iš Kauno, paskambinęs nuomonių telefonu, domėjosi, kas nutinka kandidatų į prezidentus sumokėtam užstatui.

LRT radijo klausytojas Eduardas iš Kauno, paskambinęs nuomonių telefonu, domėjosi, kas nutinka kandidatų į prezidentus sumokėtam užstatui.

„Norėčiau sužinoti apie pretendentų į prezidentus įnešamą piniginį užstatą – koks tolesnis to užstato likimas?“ – klausė ponas Eduardas.

Pasak Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko Zenono Vaigausko, užstatas grąžinamas kandidatams, kai įvykdomos rinkimų įstatymuose nustatytos sąlygos.

„[Užstatas grąžinamas], jeigu kandidatas gauna tam tikrą balsų skaičių – 7 procentus ir daugiau, [kaip numatyta] Prezidento rinkimų įstatyme. Kitų rinkimų įstatymuose sąlygos nėra tokios griežtos – sakykime, dalyvauja skirstant mandatus, nėra pažeidimų.

Bet visiems įdomu, koks likimas tų pinigų, kai užstatas negrąžinamas kandidatui. Jie jokiu būdu nepasilieka Vyriausioje rinkimų komisijoje, o pervedami į valstybės biudžetą. O ten visada yra kur pinigus panaudoti – gal tik finansų ministras gali pasakyti kam konkrečiai panaudojami konkretūs pinigai“, – kalbėjo Z. Vaigauskas.

Pateikti klausimą ar išsakyti savo nuomonę LRT radijui galite visą parą, paskambinę telefonu (8 5) 2363009. Atsakymus galite išgirsti ketvirtadieniais, 8.35 val., „Ryto garsų“ rubrikoje „Jūs paskambinote į LRT radiją“.