Naujienų srautas

Tavo LRT2014.04.13 10:12

Klausiate – atsakome. Kodėl LRT televizija kartoja senus serialus?

LRT.lt 2014.04.13 10:12

Į naujienų portalą LRT.lt kreipėsi skaitytoja Birutė, pasipiktinusi, kad LRT kartoja senus serialus, ir klausia, kodėl nepasiūloma naujų.   

Į naujienų portalą LRT.lt kreipėsi skaitytoja Birutė, pasipiktinusi, kad LRT kartoja senus serialus, ir klausia, kodėl nepasiūloma naujų. 

Pasak LRT televizijos programų direktoriaus Rolando Maskoliūno, LRT siūlo ir naujausius serialus. Tokius, kaip „Ponas Selfridžas“ arba „Šerlokas“. Bus ir daugiau naujienų. Deja, jie ne visada susilaukia dėmesio. Tuo metu senieji serialai labai populiarūs. Todėl, pasak R. Maskoliūno, ne tik LRT televizija negali jų atsisakyti. Tas pasakytina apie „Reksą“, „Kobrą 11“ ar netgi „Senį“.

„Gerbdami žiūrovų įpročius ir skonį, esame priversti tuos serialus nuolat rodyti“, – tvirtina R. Maskoliūnas.

Anot televizijos programų direktoriaus, seni serialai populiarūs ir komercinėse televizijose – vis dar tebėra trokštami įsigyti. Pavyzdžiui, laukiama, kol baigsis „Rekso“ licencija ir bus galima jį perpirkti.

„Aš tai vadinu „Šuriko fenomenu“.  Žmonės įpranta prie personažų ir jie tampa jų šeimos nariais. Psichologai taip pat yra įrodę, kad žmonėms prie ko nors pripratus, ilgainiui sunku to atsisakyti“, – sako R. Maskoliūnas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą