Naujienų srautas

Tavo LRT2015.09.08 13:45

Klausiate – atsakome. Kaip kuriama LRT radijo „Vakaro pasaka“?

LRT radijo nuomonių telefonu paskambinusi klausytoja dėkojo aktoriui, „Vakaro pasakoje“ skaičiusiam knygelės „Herbė su didele skrybėle“ ištraukas, bei pageidavo sužinoti jo pavardę.

LRT radijo nuomonių telefonu paskambinusi klausytoja dėkojo aktoriui, „Vakaro pasakoje“ skaičiusiam knygelės „Herbė su didele skrybėle“ ištraukas, bei pageidavo sužinoti jo pavardę.

„Noriu padėkoti aktoriui, kuris skaitė iš vokiečių kalbos verstą knygutę vaikams apie nykštuką su plačia skrybėle ir jo draugą. Noriu padėkoti jam, kad jis taip gražiai su visais aktoriniais gabumais skaitė. Šitoje knygoje nebuvo nei princų, nei princesių, nei raganų, bet jis taip gražiai skaitė, kad buvo miela ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems pasiklausyti. Dar norėtųsi, kad pagarsintumėte jo pavardę“, – kalbėjo klausytoja. 

LRT radijo kultūros laidų redakcijos režisierė Inga Tamulevičienė sako, kad klausytoja turbūt girdėjo Otfrydo Proislerio knygelės „Herbė su didele skrybėle“ ištraukas, kurias paskaitė aktorius Kęstutis Jakštas. Ji taip pat atskleidė, kaip kuriamos „Vakaro pasakos“ laidos.

„Redaktorė Ona Rastenytė parenka knygelės ištrauką ar pasaką ir paduoda tą tekstą kirčiuoti LRT radijuje dirbantiems kalbininkams. Jau suredaguotas, sukirčiuotas tekstas atkeliauja pas mane, režisierę. Aš, skaitydama kūrinį, pradedu galvoti, koks aktoriaus balsas, temperamentas, emocijos galėtų tikti tam kūriniui atlikti.

Kadangi pasakos būna ir liūdnos, ir linksmos, ir nuotaikingos, ir pamokančios, jose gausu personifikacijų, pasirenkant aktorių reikia labai atidžiai įsiskaityti – kad aktorius galėtų tiksliai įgarsinti personažą. Kartais, kai skaitai kūrinį, iškart supranti, kad ta pasaka tiktų būtent tam aktoriui. Štai neseniai skaitėme knygelę „Aštuntą prie laivo“ apie pingvinukus ir man iškart suskambėjo aktoriaus Almanto Šinkūno balsas – toks ramus, žemas, šiltas“, – pasakoja I. Tamulevičienė.

Pasirinkus aktorių, pasak I. Tamulevičienės, pradedamas garso įrašas: „Čia jau dirbame trise – aktorius, režisierius ir garso režisierius. Įrašo metu aktorius gali ir klysti, ir pasitaisyti, ir pakartoti, nes po to įrašyta medžiaga yra sumontuojama ir parenkama muzika, ir šį darbą jau atlieka garso režisierius. Tai toks įdomus, kūrybingas „Vakaro pasakos“ kelias į klausytojų namus. Ir labai malonu, kad „Vakaro pasakos“ klausosi ir suaugusieji“.

Pateikti klausimą ar išsakyti savo nuomonę LRT radijui galite visą parą, paskambinę telefonu (8 5) 2363009. Atsakymus galite išgirsti ketvirtadieniais, 8.35 val., „Ryto garsų“ rubrikoje „Jūs paskambinote į LRT radiją“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą