Tavo LRT

2015.09.08 13:45

Klausiate – atsakome. Kodėl radijo laidose dažnai kalbinami tie patys žmonės?

Į LRT radiją paskambinusi klausytoja, kuri nepanoro prisistatyti, sako laidose pasigendanti pašnekovų įvairovės. „Pasiklausius ilgiau [girdėti] tie patys pašnekovai – politologai Bielinis, Paleckis. Ar jie yra etatiniai darbuotojai, ar čia jūs kviečiate juos?“ – teiraujasi klausytoja.

Į LRT radiją paskambinusi klausytoja, kuri nepanoro prisistatyti, sako laidose pasigendanti pašnekovų įvairovės. „Pasiklausius ilgiau [girdėti] tie patys pašnekovai – politologai Bielinis, Paleckis. Ar jie yra etatiniai darbuotojai, ar čia jūs kviečiate juos?“ – teiraujasi klausytoja.

LRT radijo programų direktorė Guoda Litvaitienė sako, kad nei Lauras Bielinis, nei Justas Paleckis tikrai nėra radijo darbuotojai.

„J. Paleckį klausytoja galėdavo girdėti kartą per mėnesį, kai jis kalbėdavo mūsų eteryje kaip Europos Parlamento narys. L. Bielinis yra profesorius, dėstantis Vytauto Didžiojo universitete, ir mes jį kartas nuo karto kviečiame pakomentuoti vieną ar kitą Lietuvos politinį įvykį. Kadangi mes ir patys stengiamės nagrinėti, kokiomis temomis šnekame laidose, kokius pašnekovus kviečiame, tikrai galiu užtikrinti, kad L. Bielinis nėra toks dažnas pašnekovas mūsų laidose, kaip galėjo klausytojai pasirodyti. L. Bielinis yra politinės komunikacijos specialistas, todėl klausytoja turbūt tą dieną, kai prezidentė Dalia Grybauskaitė skaitė metinį pranešimą, L. Bielinio analizę girdėjo ne vieną kartą“, – teigia G. Litvaitienė.

Pasak LRT radijo laidų vedėjos Agnės Skamarakaitės, rinkdamiesi pašnekovus patys vedėjai labai ieško naujų žmonių: „Patiems yra kur kas įdomiau kalbinti naujus žmones, išgirsti naują nuomonę, o ne jau girdėtą ir galbūt žinomą. Man atrodo, kad problema – mūsų maža šalis. Todėl pašnekovų ratas tam tikromis temomis yra tiesiog natūraliai, objektyviai ribotas, ir mes kartais tiesiog neturim kito pasirinkimo, kaip dažniau kalbinti tuos pačius žmones, bet siekis yra ieškoti naujų, jaunų žmonių, galinčių pasisakyti tomis temomis“.

„Pašnekovus ne taip lengva atrasti, – pritaria ir LRT radijo laidų vedėjas Artūras Matusas. – Pavyzdžiui, jeigu politinių partijų specialistą surasti labai lengva, tai surasti uraganų žinovą yra daug sudėtingiau“. Jis patikslina, kad tokių specialistų Lietuvoje yra, tačiau viešai ir sklandžiai kalbančių tokių žmonių nėra daug.

„O jeigu surandi ir, pavyzdžiui, pasikvieti į „Ryto garsus“, po kiek laiko išgirsti, kad tas tavo atrastas pašnekovas labai sėkmingai komentuoja ir šneka kitose radijo stotyse ar televizijose. Bet nuo to tik smagiau, nes reiškia, kad ir kolegos klauso LRT radijo“, – sako A. Matusas.                  

Pateikti klausimą ar išsakyti savo nuomonę LRT radijui galite visą parą, paskambinę telefonu (8 5) 2363009. Atsakymus galite išgirsti ketvirtadieniais, 8.35 val., „Ryto garsų“ rubrikoje „Jūs paskambinote į LRT radiją“.