Tavo LRT

2014.04.03 12:22

Kultūros ministerija pritaria didesniam LRT finansavimui

BNS2014.04.03 12:22

Kultūros ministerija siūlo pritarti, kad nacionaliniam transliuotojui finansavimas būtų apskaičiuojamas nuo visų gyventojų pajamų mokesčio įplaukų.

Kultūros ministerija siūlo pritarti, kad nacionaliniam transliuotojui finansavimas būtų apskaičiuojamas nuo visų gyventojų pajamų mokesčio įplaukų.

Tokį pritarimą ministerija pateikia parengtame Vyriausybės išvados projekte.

„Kultūros ministerija pritaria, kad LRT skiriami asignavimai būtų apskaičiuojami nuo didesnės sumos“, – BNS Vyriausybės išvados projektą komentavo kultūros ministro patarėja Dalia Vencevičienė.

Keli skirtingoms frakcijoms priklausantys parlamentarai Seimui siūlo priimti Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo pataisas, numatančias, kad LRT būtų skiriama lėšų nuo visų gyventojų pajamų mokesčio įplaukų.

Jie siūlo, kad biudžeto asignavimai LRT kasmet sudarytų 1,5 proc. užpraėjusių metų pajamų iš pajamų mokesčio bei 1,3 proc. – iš akcizų.

Jeigu Seimas pataisas priimtų, 2014 metų pabaigoje priimant 2015-ųjų biudžetą, LRT finansavimas būtų apskaičiuojamas, atsižvelgiant į 2012 metų pajamas iš gyventojų pajamų mokesčio ir akcizų. Seimo narių skaičiavimu, tokiu atveju LRT turėtų tekti apie 103 mln. litų.

„Jau priimtas variantas buvo Finansų ministerijos interpretuojamas susiaurintai – finansavimą norėta pririšti tik prie tos gyventojų pajamų mokesčio dalies, kuri patenka tik į valstybės biudžetą, nes kita dalis įplaukia į savivaldybių biudžetus. Tad dabar kad nebūtų painiavos, rašome, jog LRT finansavimas būtų skaičiuojamas nuo visų įplaukų iš to mokesčio (gyventojų pajamų mokesčio – BNS)“, – yra sakęs konservatorius Valentinas Stundys.

LRT nuo 2015 metų turėtų nelikti komercinės reklamos – nacionalinis transliuotojas bus finansuojamas tik iš valstybės biudžeto.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt