Naujienų srautas

Tavo LRT2017.11.20 10:25

Klausiate – atsakome. Radijo klausytojas pasipiktino: kodėl juodinami ukrainiečiai

LRT.lt 2017.11.20 10:25

Į naujienų portalą LRT.lt kreipėsi vilnietis Antanas, pasipiktinęs į LRT radijo laidą „60 minučių“ antradienį skambinusios klausytojos išsakyta nuomone apie ukrainiečius.

Į naujienų portalą LRT.lt kreipėsi vilnietis Antanas, pasipiktinęs į LRT radijo laidą „60 minučių“ antradienį skambinusios klausytojos išsakyta nuomone apie ukrainiečius.

„Per LRT radiją buvo kalbama apie incidentą Kaune, kai vyras, apsivilkęs nacių uniformą, šokiravo anglą, bet ne lietuvius. Į studiją apie 17 valandą 25 minutės paskambinusi moteris pagal geriausias Kremliaus propagandos tradicijas į šuns dienas išdėjo ukrainiečių tautą ir nei laidos vedėja, nei laidoje dalyvavęs istorikas Šarūnas Liekis nedavė [...] atkirčio. Skambinusioji kliedėjo apie ukrainiečių fašizmą, apie tai, kad Julija Tymošenko kvietė žudyti rusus, ir kitas nesąmones“, – piktinasi laiško autorius.

Atsakydama į vilniečio laišką, laidos vedėja Agnė Skamarakaitė padėkojo klausytojui ir paaiškino situaciją: „Ačiū, Antanai, jums už pastabumą ir kritiškumą. Tiesioginio eterio specifika tokia, kad niekada negali numatyti, kas  paskambins ir ką pasakys. Tikiu, kad LRT radijo klausytojai patys puikiai sugeba atsirinkti, kur tiesa, o kur melas.“

Savo ruožtu vilnietis siūlo neleisti kalbėti eteryje žmonėms, kurių reiškiamos mintys jam panašios į provokaciją ir dezinformaciją.

„Man asmeniškai labai nepatinka toji Tymošenko, bet tikrai žinau, kad jokių „maskolių“ ji niekada tikrai nekvietė žudyti. [...] Tai atsakykit man, kodėl  LRT panašūs dalykai leidžiami, kodėl nenutildomi, nenutraukiami aiškiai kliedintys radijo klausytojai, aiškūs provokatoriai ir dezinformatoriai? Kodėl antisemitinis išpuolis parodomas vos ne po mikroskopu, o antiukrainietiškas išpuolis visiškai toleruojamas? Incidentą Kaune matė labai ribotas žmonių skaičius, o šitą antiukrainietišką išpuolį girdėjo visa Lietuva“, – rašo vyriškis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą