Tavo LRT

2014.03.29 11:59

Klausiate – atsakome. Ką daryti – mane puola skruzdėlytės?

Mažos faraoninės skruzdėlytės gali patekti net į šaldytuvą, sako gamtininkas Selemonas Paltanavičius. Jis pataria, ką daryti, kai užpuola šie maži vabzdžiai.  

Mažos faraoninės skruzdėlytės gali patekti net į šaldytuvą, sako gamtininkas Selemonas Paltanavičius. Jis pataria, ką daryti, kai užpuola šie maži vabzdžiai.

Į LRT radiją paskambinusi Margarita iš Vilniaus sako kenčianti nuo mažų jos butą užpuolusių skruzdėlyčių. Moters žodžiais, jos ją tiesiog „ėda“. „Vasario mėnesį viena kita pasirodydavo bute, o dabar... Jau trys paros be miego, nerandu sau vietos, visur eina, puola, graužia – negaliu. Mažytės jos, vos matomos. Ką daryti?“ – klausia susirūpinusi moteris.

Jai atsako gamtininkas Selemonas Paltanavičius. Anot jo, šie maži vabzdžiai – maždaug prieš šimtą metų pas mus paplitusios faraoninės skruzdėlytės. Gamtininkas pasakoja, kad jos gyvena sienų plyšiuose ir kartais net tokiuose mažuose, kad sunku įmatyti. Šios skruzdėlytės ieško maisto produktų, o būdamos labai nedidelės, patenka net į šaldytuvus.

„Tai nelabai malonus vaizdas. […] Reikėtų nusipirkti augalų apsaugos priemonių, kurios yra nuo skruzdėlių, ir išdėlioti prie tų skruzdėlių takelių. Tai pati veiksmingiausia priemonė“, – sako S. Paltanavičius.

Jo žiniomis, seniau kovai su faraoninėmis skruzdėlėmis buvo naudojam borokso milteliai, kurie buvo sumaišomi su medumi arba su kokia nors kita saldžia mase, pavyzdžiui, sirupu.

„Bet nežinau, ar šiandien vaistinėse borokso galima nusipirkti, todėl geriau parduotuvėse pirkti jau paruoštas priemones“, –  teigia S. Paltanavičius.