Tavo LRT

2014.03.27 11:05

Žada, kad Kalvarijų prekyvietė išlaikys turgaus dvasią

Trečiadienį prasideda daugiau nei šimtmetį gyvuojančios Vilniaus Kalvarijų turgavietės rekonstrukcija. Sostinės meras Artūras Zuokas sako, kad šios turgavietės laukia tokia pati graži ateitis, kaip ir Halės turgavietės. O dėl pakilsiančių nuomos kainų nuogąstaujančius senbuvius prekeivius ramina – anksčiau sudarę sutartis trejus metus galės išlaikyti tą pačią kainą.

Trečiadienį prasideda daugiau nei šimtmetį gyvuojančios Vilniaus Kalvarijų turgavietės rekonstrukcija. Sostinės meras Artūras Zuokas sako, kad  šios turgavietės laukia tokia pati graži ateitis, kaip ir Halės turgavietės. O dėl pakilsiančių nuomos kainų nuogąstaujančius senbuvius prekeivius ramina – anksčiau sudarę sutartis trejus metus galės išlaikyti tą pačią kainą.  

„Tik naujai sukurtoms vietoms investuotojai galės taikyti naują kainodarą. Tačiau bet kuriuo atveju rinka visada lems, kokia bus ta prekybos vietos kaina“, – sako A. Zuokas.

Į turgaus rekonstrukciją investuos apie 25 mln. litų

Interviu LRT radijo laidai „Ryto garsai“ Vilniaus meras pasakoja, kad daug metų užtrukę, kol konkurso būdu buvo išrinktas Kalvarijų turgavietės valdytojas. „Pagaliau paruoštas projektas. Išsprendus aibę teisinių ginčų, kurie buvo teritorijos viduje, trečiadienį prasideda oficiali rekonstrukcija“, – praneša jis.

A. Zuokas mano, kad šiandien turgavietė yra labai apleista. Jo nuomone, Kalvarijų gatvėje esanti prekyvietė po rekonstrukcijos, žinoma, neturi atrodyti kaip „Maxima“ ar „Akropolis“, o išlaikyti turgaus dvasią. Geriausias tokio atnaujinto turgaus pavyzdys, sostinės mero manymu, yra Halės turgavietė senamiestyje.

„Šiandien dauguma, kurie lankosi Halės turgavietėje, matyt, yra patenkinti, kaip ir prekeiviai. Taigi tokia pati graži ateitis laukia ir Kalvarijų turgavietės, nes investuotojai investuos apie 25 mln. litų, kurie skirti pertvarkyti, sutvarkyti turgų, restauruoti esamus paveldosauginius pastatus“, – teigia A. Zuokas.

Paveldo saugomiems pastatams, anot sostinės mero, yra keliami didžiuliai reikalavimai. A. Zuokas sako, kad jų fasadai bus sutvarkyti, bet išorė mažai keisis. Pastatų viduje bus įrengtos naujos technologijos, šaldymo įranga. „Lauko prekyba išliks tokia, kokia yra dabar, tik bus uždengta, ir prekeiviai bei pirkėjai bus apsaugoti nuo lietaus, sniego“, – sako A. Zuokas.

Dauguma Vilniaus prekeivių baiminasi, kad po rekonstrukcijos pakils ir prekyvietės nuomos kaina. Tačiau A. Zuokas tikina, kad tie prekeiviai, kurie sutartis buvo sudarę anksčiau, trejus metus galės išlaikyti tą pačią nuomos kainą. „Tik naujai sukurtoms vietoms investuotojai galės taikyti naują kainodarą. Tačiau bet kuriuo atveju rinka visada lems, kokia bus ta prekybos vietos kaina“, – aiškina sostinės meras.

Jo teigimu, visos rekonstrukcijos metu Kalvarijų turgavietė veiks, o tokią, kokia numatyta projekte, vilniečiai ją išvys po pustrečių metų.