Naujienų srautas

Tavo LRT2013.12.15 17:09

Aukščiausiosios Rados narė: Ukrainoje reikalingi užsienio stebėtojai

Kijeve protestuojams teko patirti šaltą – sniegingą ir vėjuotą – naktį, LRT radijui sako Ukrainos lietuvių bendruomenės atstovė Rūta Malikėnaitė. Ukrainos Aukščiausiosios Rados narės Olgos Bodnar teigimu, opozicijai ir žmonėms šiuo metu reikalingi stebėtojai ir pagalba iš šalies.

Kijeve protestuojams teko patirti šaltą – sniegingą ir vėjuotą – naktį, LRT radijui sako Ukrainos lietuvių bendruomenės atstovė Rūta Malikėnaitė. Ukrainos Aukščiausiosios Rados narės Olgos Bodnar teigimu, opozicijai ir žmonėms šiuo metu reikalingi stebėtojai ir pagalba iš šalies. 

Anot Ukrainos lietuvių bendruomenės atstovės R. Malikėnaitės, antradienio naktį Kijeve buvo nemažai protestuotojų. 

„Dabar tik Maidanas yra likęs protesto akcijos dalyvių teritorija. Kijevo miesto administracijoje yra žmonės, kurie nakvojo, turbūt yra [nakvojusių] ir kitose vietose, todėl aikštėje matyti nedaug žmonių. Po vakar dienos, kai buvo atidarytas ir vėl pradėjo dirbti metro, protestuotojų gretos buvo gerokai padaugėję, ir naktį jų buvo pakankamai nemažai“, – sako R. Malikėnaitė.

Ji negalėjo patvirtinti, ar po susidūrimo su pareigūnais tarp protesto dalyvių yra sužeistųjų, tačiau, pasak R. Malikėnaitės, yra duomenų, kad sužeista apie dešimt žmonių.  

R. Malikėnaitės teigimu, žmonės Ukrainoje yra labai sunerimę, nori taikaus sprendimo ir pokyčių.

„Ta situacija, kurioje dabar yra šalis, tiesiog nepakeliama, t. y. ir valdžios, ir ekonominė – didžiulė krizė. Žinoma, žmonės tikisi, kad antradienį bus išgirstas Gruodžio 1-osios grupės, sudarytos iš intelektualų ir visuomenės veikėjų, turinčių Ukrainoje autoritetą, balsas“, – teigia R. Malikėnaitė.

Pasak Ukrainos Lietuvos bendruomenės atstovės, pirmadienį Gruodžio 1-osios grupė buvo susitikusi su trimis buvusiais Ukrainos prezidentais.

„Jie aptarė būtent tai, kad Ukraina turi likti vieninga, kad visi klausimai, kurie keliami, būtų sprendžiami tik taikiai“, – sako R. Malikėnaitė.

Antradienį Ukrainoje vyks keturių prezidentų – trijų buvusių ir esamo prezidento Viktoro Janukovyčiaus – susitikimas. 

Aukščiausiosios Rados narė: mums reikia stebėtojų

Anot Ukrainos Aukščiausiosios Rados narės O. Bodnar, Ukrainai šiuo metu reikalinga pagalba.

„Ukrainoje [...] reali situacija yra tokia, kad mums reikia padėti. Mums būtinai reikia padėti, nes mes vieni negalėsime visko padaryti. Opozicija, žmonės laukia pagalbos, mums čia reikia stebėtojų, labai reikia realių veiksmų ir iš Europos Sąjungos“, – LRT radijui teigia O. Bodnar. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi