Naujienų srautas

Tavo LRT2013.10.08 13:04

Premjeras žino, kaip sumažinti „Sodros“ deficitą

Vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius sako, kad, norint mažinti „Sodros“ biudžeto deficitą, reikia didinti darbo vietų skaičių bei atlyginimus – taip padidės įmokos „Sodrai“ bei sumažės jos skola.

Vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius sako, kad, norint mažinti „Sodros“ biudžeto deficitą, reikia didinti darbo vietų skaičių bei atlyginimus – taip padidės įmokos „Sodrai“ bei sumažės jos skola.

„Sodros" deficito mažinimo kelias yra paprasčiausias – didinti darbo vietų skaičių ir darbo užmokesčius. Tada atskaitymai į „Sodros“ biudžetą didės, o skola mažės. Čia kiekvienam, net nebūnant ekonomistu, tas yra žinoma. Manau, kad joks kitas kelias nelabai gali padėti. Atskaitymai į "Sodros" biudžetą atliekami nuo darbo užmokesčio fondo“, – tvirtino A. Butkevičius.

Anot Ministro Pirmininko, senatvės pensijų indeksavimas yra įmanomas, tačiau ne 2014-aisiais.

„Per sunkmetį neaugo biudžetų pajamos. O norint indeksuoti [pensijas], reikia turėti pinigų. Ekonomika dabar auga gana stabiliai“, – LRT radijui kalbėjo premjeras.

Jis tikina, kad dabar reikia apsiginkluoti kantrybe ir nepriiminėti populistinių sprendimų, ypač finansų srityje, kurie duotų neigiamas pasekmes po 2-3 metų. „Mes manome, kad pensijų indeksavimas bus, bet ne 2014-aisiais, bet vėlesniu laikotarpiu“, – aiškino A. Butkevičius.

Premjeras tvirtina, kad Vyriausybės pensijų fondams suplanuotos lėšos kitais metais juo tikrai pasieks, tačiau šiuo metu nevertėtų tikėtis tik valstybės paramos, kaupiant senatvės pensiją.

Premjeras pažadėjo, kad Vyriausybės pensijų fondams numatytos lėšos kitais metais juos tikrai pasieks. Tačiau, A. Butkevičiaus teigimu, šiuo metu nereikėtų tikėtis vien valstybės paramos, kaupiant senatvės pensiją. Premjeras mano, kad turėtų suaktyvėti ir privatūs pensijų fondai, o valstybė kaip įmanoma stengsis prisidėti prie pensijų kaupimo.

„Lėšos, kurios buvo suplanuotos pensijų fondams 2014 m., bus pervestos iš „Sodros“ biudžeto. Valstybės biudžete tam numatyti asignavimai ir kitais, ir dar kitais metais. Bet, nepaisant to, „Sodros“ biudžeto skola yra didelė, ir tam tikras deficitas ir toliau planuojamas“, – tęsia A. Butkevičius.

Premjero nuomone, per tam tikras mokestines lengvatas darbdaviai turėtų būti suinteresuoti drausti savo darbuotojus privačiuose pensijų fonduose. Tuomet esą pats žmogus taip pat galėtų prisidėti per Pajamų mokesčio lengvatą. „Reikia pagalvoti, kiek valstybė galėtų įsipareigoti tiek iš valstybės biudžeto, tiek iš „Sodros“ biudžeto dengti arba prisidėti prie pensijų kaupimo sistemos“, – pažymi A. Butkevičius.

Šiemet per septynis mėnesius „Sodros“ biudžeto deficitas sudarė 999,8 mln. litų – tai yra 178,5 mln. Lt mažiau nei planuota ir 288,5 mln. Lt mažiau nei pernai tuo pačiu metu.

Liepos pabaigoje „Sodros“ pasiskolintų ir negrąžintų lėšų suma siekė 10 mlrd. 485,0 mln. Lt.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą