Naujienų srautas

Tavo LRT2013.09.27 14:58

Lietuvė gydančios mitybos pradininkė nepanoro Nobelio premijos

Pakeitus mitybą, galima sustabdyti širdies kraujagyslių ligas arba visiškai išgyti nuo antrojo tipo diabeto. Tuo neabejoja praktikuojantys gydomąją mitybą – natūralų gydymą, kurio pradininkė – Amerikos lietuvė Ann Wigmore. „Ji atrado kviečių želmenų sultis. Sulaukusi 50 metų, pati išsigydė žarnyno vėžį“, – pasakoja vienas iš konferencijos „Gydanti mityba“ organizatorių Paulius Jaruševičius.

Pakeitus mitybą, galima sustabdyti širdies kraujagyslių ligas arba visiškai išgyti nuo antrojo tipo diabeto. Tuo neabejoja praktikuojantys gydomąją mitybą – natūralų gydymą, kurio pradininkė – Amerikos lietuvė Ann Wigmore. „Ji atrado kviečių želmenų sultis. Sulaukusi 50 metų, pati išsigydė žarnyno vėžį“, – pasakoja vienas iš konferencijos „Gydanti mityba“ organizatorių Paulius Jaruševičius.

Penktadienį ir šeštadienį Vilniuje vykstanti tarptautinė gyvo maisto konferencija Lietuvoje rengiama jau antrą kartą. Šiųmetės konferencijos svečias Amerikos biochemikas T. Colinas Campbellas žada pateikti mokslinių tyrimų rezultatus, kurie esą įrodo: daugelio ligų priežastis yra gyvulinės kilmės produktai ir per didelis termiškai apdorotų produktų vartojimas.

– Konferencijoje siekiama skleisti A. Wigmore suformuluotas gyvo maisto idėjas. Kokios tos idėjos? Taip pat šiek tiek papasakokite apie pačią A. Wigmore, arba Oną Varapickaitę.

– Ona Varapickaitė yra mūsų tautietė, gimusi 1909 m. Būdama 13 metų, emigravo į Jungtines Amerikos Valstijas ir visą gyvenimą ten pragyveno. 1992 m. ji norėjo atvažiuoti į Lietuvą, bet jos namuose Bostone įvyko gaisras ir ji užduso dūmuose. Tad į Lietuvą taip ir neatvažiavo.

Ji pradėjo ir visame pasaulyje išgarsino judėjimą, kuris teigia, kad namuose galima auginti augalus ir augalais galima gydyti. Ji atrado kviečių želmenų sultis. Sulaukusi 50 metų, pati išsigydė žarnyno vėžį. Paskui apie 30 metų labai daug keliavo, daugiau nei 35 šalyse skaitė paskaitas, gydė žmones maistu ir pasiekė nepaprastai gerų rezultatų. Ji įkūrė Hipokrato sveikatos institutą Amerikoje bei daugybę kitų organizacijų įvairiose šalyse.

Iš tiesų ji netgi buvo gavusi Nobelio komiteto laišką. Komitetas siūlė jai tapti kandidate Nobelio premijai gauti, bet ji laišką įdėjo į stalčių ir pasakė – aš neturiu laiko tokiems dalykams, aš gydau žmones. Iš tikrųjų ji tam tikra prasme pakeitė pasaulį. Mums, lietuviams, didžiulė garbė turėti tokį žmogų. Dabar apie tai labai daug kalbama. Man pačiam teko būti JAV ir ten skamba, kad būtent iš Lietuvos į pasaulį atėjo gyduoliškos tradicijos.

– Konferencijos tema – gydomoji mityba. Svarbiausias konferencijos svečias – daktaras T. C. Campbellas, Amerikos biochemikas, kuris specializuojasi maisto poveikio sveikatai srityje. Jis sako, kad žmonės turi vartoti neapdorotą augalinės kilmės maistą. Ar per konferenciją bus pateikta įrodymų, kad jo siūloma mityba tikrai padeda išsaugoti sveikatą?

– Daktaras T. C. Campbellas yra parašęs knygą „Natūralus būdas išvengti ligų“, kuri daugiau nei prieš dvejus metus buvo išversta į lietuvių kalbą. Dabar mes išvertėme ir išleidome antrą knygą „Visuma“. T. C. Campbellas išaugo ūkininkų šeimoje ir jo gyvenimo pradžia buvo susijusi su pieno ir mėsos pramone. Jis savo disertaciją parašė apie gyvulinės kilmės baltymus.

Knygoje jis rašo, kad, apgynęs daktaro disertaciją ir tapęs gana garsiu mokslininku, pradėjo vykdyti didelius mokslinius tyrimus, kuriuos finansavo universitetai ir Amerikos vyriausybė. Šie moksliniai tyrimai parodė atvirkštinius rezultatus.

T. C. Campbellas sako, kad per 50 metų, kai vykdė mokslinius tyrimus, įsitikino, jog daugelio ligų priežastis yra gyvulinės kilmės produktai arba gyvulinės kilmės baltymai tuose produktuose bei per dažnas termiškai apdorotų produktų vartojimas. Tai jo viso gyvenimo mokslinių tyrimų rezultatas. T. C. Campbellas nieko nerekomenduoja, tiesiog pateikia mokslinių tyrimų rezultatus, o žmonės tegul patys nusprendžia, kaip toliau maitintis.

Pasaulyje yra labai daug A. Wigmore ir daktaro T. C. Campbello pasekėjų. Yra Hipokrato sveikatos institutas ir daugelis kitų, kur žmonės, tiesiog pakeitę mitybą, sustabdo kritines ligas. Ypač tai susiję su širdies kraujagyslių ligomis. Manoma, kad antrojo tipo diabetas yra netaisyklingos mitybos pasekmė. 95 proc. pakeitus mitybą, galima išgydyti antrojo tipo diabetą.

Atlikta labai daug mokslinių tyrimų ir daktaras T. C. Campbellas pateiks jų rezultatus per rugsėjo 28 d. Kongresų rūmuose vyksiančią konferenciją. Per likusį laiką jis atsakys į iškilusius klausimus. Žmonės galės įsigyti ir jo naują knygą, kurioje pateikiami paskutiniai mokslinių tyrimų rezultatai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi