Tavo LRT

2013.09.19 14:57

Rusija švelnina Lietuvos vežėjų patikrą

Rusija švelnina lietuviškų automobilių patikros režimą – sunkvežimiai su greitai gendančiais produktais į Rusijos teritoriją praleidžiami be detalios patikros, LRT radijui teigė Lietuvos vežėjų asociacijos „Linava“ vadovas Algimantas Kondrusevičius.

Rusija švelnina lietuviškų automobilių patikros režimą – sunkvežimiai su greitai gendančiais produktais į Rusijos teritoriją praleidžiami be detalios patikros, LRT radijui teigė Lietuvos vežėjų asociacijos „Linava“ vadovas Algimantas Kondrusevičius.

„Oficialios informacijos neturime. Retransliuojame tai, [apie] ką mus informuoja vežėjai. Nebėra tokio masinio pilno patikrinimo. Turime informacijos, kad greitai gendantys kroviniai praleidžiami be jokio patikrinimo“, – laidai „60 minučių“ sakė A. Kondrusevičius.

Tačiau, pasak jo, situacija kol kas yra „labai neaiški“.

Lietuvos mėsos perdirbėjų asociacijos vadovas Egidijus Mackevičius teigė, kad kol kas mėsos gamintojai yra sustabdę eksportą į Rusiją.

„Šiuo metu siuntimas sustabdytas, kol bus išsiaiškinta situacija“, – sakė jis.

E. Mackevičius pasakojo, kad situacija komplikavosi praėjusį ketvirtadienį, kai buvo sulaikyti keli sunkvežimiai su greitai gendančiais mėsos produktais. Pasak jo, vairuotojai buvo išsiųsti namo, o siunta iškrauta ir laikoma tam nepritaikytuose sandėliuose, dalis pakuočių suplėšytos. Krovinys pasiekė klientą vėluodamas tris dienas ir kol kas laukiama žinių, ar produktai tinkami vartoti.

Mėsos perdirbėjų atstovo teigimu, kaip alternatyvą Lietuvos vežėjams svarstoma pasirinkti Rusijos vežėjus, tačiau „Linavos“ vadovas A. Kondrusevičius pabrėžė, kad pasirinkus Rusijos vežėjus problema gali išlikti, kadangi, anot jo, griežtesnė patikra taikoma kroviniams, pakrautiems Lietuvoje.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius ragino pernelyg nedramatizuoti situacijos, tačiau pripažino, kad greitai gendančių produktų, ypač pieno produktų, tikrinimas kelia nerimą.

Konsulas Kaliningrade: lietuviai persėda į rusiškais mašinas

Lietuvos generalinis konsulas Kaliningrade Vaclovas Stankevičius teigė, kad kol kas lietuviškų produktų, kurie yra itin populiarūs, parduotuvėse netrūksta, tačiau jis įsitikinęs, kad ateityje jų neabejotinai sumažės.

Pasak jo, Lietuviško kapitalo turinčios įmonės ar su Lietuva bendradarbiausiančios įmonės turi problemų, kadangi patikrinimai taikomi ir lengvajam transportui.

„Įmonė „Vičiūnai“ dirba beveik Sovecko centre, tai Lietuvos Respublikos piliečiai, kurie dirba šioje įmonėje, atvažiuoja į Panemunę, palieka mašinas Panemunėje, eina per tiltą ir paskui persėda į mašinas su Rusiškais numeriais. Iš tikrųjų situacija nenormali“, – sakė V. Stankevičius.

Jis teigia nuolat bendraujantis su verslininkais ir pabrėžia, kad padėtimi nepatenkinti ir patys rusai.

„Ir kaliningradiečiai turi nuostolių, kadangi tai – darbo vietos, uždarbiai, mokesčiai. Jiems taip pat nieko gero iš tokios situacijos ir jie nerimauja. Bendraudami su paprastais piliečiais (...) mes matome, kad kaliningradiečiai yra labai nepatenkinti susiklosčiusia situacija, bet reikia pripažinti, kad tai – ne dėl jų kaltės. Tai atitinkama komanda iš viršaus – aš manau, iš Maskvos“, – sakė Lietuvos konsulas.