Naujienų srautas

Tavo LRT2019.03.04 10:11

Praėjusią savaitę LRT.lt žiūrovus labiausiai domino intriguojantis serialas „Ponių rojus“

LRT.lt 2019.03.04 10:11

Pateikiame LRT mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT.lt lankytojų buvo žiūrimiausi.

Praėjusią savaitę daugiausia žiūrovų dėmesio sulaukė itališkas draminis serialas „Ponių rojus“. Tai populiaraus prancūzų rašytojo E. Zolos romano „Moterų laimė“ versija. Kupino jausmų, aistrų, intrigų ir meilės serialo veiksmas vyksta 1956 m. Italijoje. Jauna gražuolė Tereza Jorijo persikelia į Milaną ir sudalyvauja neseniai atidarytos drabužių parduotuvės „Ponių rojus“ pardavėjų atrankoje. Parduotuvei vadovauja žavusis Pjetras Moris. Terezai pavyksta ten įsidarbinti ir pažinti žavų bei pavojingą mados pasaulį.

Taip pat žiūrovai domėjosi kulinarine laida „Beatos virtuvė“. Laidos vedėja Beata Nicholson pasidalijo skumbrės bei bulvių ir varškės kukulių su špinatais receptais. „Mano firminio torto“ rubrikoje tortą „Karpatka“ gamino laidos dailininkės Lauros mama Violeta Kalvelienė. Taip pat laidoje svečiavosi viena mylimiausių Lietuvoje aktorių Kristina Kazlauskaitė.

Tarp žiūrimiausių – ir architektūrinis-istorinis projektas „Stop juosta“. Šios laidos maršrutas – Vilnius. Visuomeniniai pastatai kvietė susipažinti su Lenkijos tarpukariu Vilniuje bei išskirtiniais modernistinės architektūros statiniais. Įdomūs objektai Gedimino pr. tyrinėti kartu su VDU istoriku doc. dr. Kastyčiu Antanaičiu, technikos mokslų architektūros habilituotu daktaru, Gdansko dailės universiteto dėstytoju Michał Pszczółkowski, architektūros istorike Jolita Kančiene, VU prof. Marija Drėmaite.

Į LRT mediatekos žiūrimiausių laidų penketuką pateko ir daugiaserijinis TV filmas „Laisvės kaina. Disidentai“, tęsiantis kitose serialo dalyse – „Savanoriai“ ir „Partizanai“ – atskleistos Lietuvos istorijos pasakojimą. Šis filmas pasakoja apie laikotarpį tarp 1956-ųjų ir maždaug 1983-ųjų, kai numalšinus partizanų judėjimą pasipriešinimas okupacijai įgavo kitas formas – atsirado disidentinė kova, iki pat Nepriklausomybės atgavimo formavusi mūsų tautos stuburą.

Domėtasi ir intelektiniu žaidimu „Auksinis protas“. Šio žaidimo nugalėtojas laimi ne tik „Auksinio proto“ titulą ir karūną, bet ir puikų pagrindinį prizą – nepamirštamą kelionę. „Auksinis protas“ – tai kokybiška intelektualus, smalsuolius ir įvairiausių visuomenės sluoksnių atstovus vienijanti pramoga.

1. „Ponių rojus“

2. „Beatos virtuvė“

3. „Stop juosta“

4. „Laisvės kaina. Disidentai“

5. „Auksinis protas“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą