Tavo LRT

2019.03.03 20:07

Galimybę mokytis prestižinėje užsienio mokykloje laimėjusi Elzė Amilevičiūtė: daug mokytis ir žinoti – ne gėda

Gertrūda Stripeikytė, LRT.lt2019.03.03 20:07

Galimybių jauni žmonės turi labai daug, tik nereikia bijoti bandyti, – portalui LRT.lt sako sekmadienį specialios „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ laidos nugalėtoja tapusi Vilniaus jėzuitų gimnazijos devintokė Elzė Amilevičiūtė. Jai atiteko 50 tūkst. eurų vertės prizas – 2 metus moksleivė mokysis prestižinėje Jungtinės Karalystės mokykloje.

Sekmadienį LRT transliuotoje specialioje „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ laidoje dėl pergalės varžėsi keturi 9–10 klasių moksleiviai, tačiau nugalėtoja tapo E. Amilevičiūtė.

Besivaržančių vaikų atsakymus, nuovoką, logiką ir argumentus vertino LRT žurnalistė Indrė Makaraitytė, žurnalistai Šarūnas Černiauskas ir Edmundas Jakilaitis bei Laisvosios rinkos instituto prezidentas, UWC (United World Colleges) Lietuvos nacionalinio komiteto vadovas Žilvinas Šilėnas.

Ypatingo žaidimo nugalėtoja E. Amilevičiūtė laimėjo 2 metų stipendiją prestižinėje UWC (liet. Jungtiniai pasaulio koledžai) mokykloje ir išvyks mokytis į Angliją, kur įgys tarptautinį bakalaureato diplomą.

Portalui LRT.lt E. Milevičiūtė pasakoja, kad visuomet stengiasi būti įvairiapusiška. „Esu linkusi į mokslą ir laikau save „tiksliuke“ – dalyvauju matematikos, gamtos mokslų olimpiadose. Labiausiai šiuo metu traukia biologija ir chemija, bet stengiuosi nepamiršti ir meno. Menas man – savotiškas atsipalaidavimas. Dainuoju chore, šiek tiek tapau, fotografuoju“, – sako mergina.

Ji pasakoja, kad laidą „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ stebėdavo nuo mažens ir svajojo vieną dieną pati ten sudalyvauti. Pirmą kartą E. Amilevičiūtė viktorinoje dalyvavo būdama 5 klasėje, o vėliau sugrįžo būdama 8-tokė.

Nusprendusi sudalyvauti ir šioje specialioje laidoje, E. Amilevičiūtė tikina tam specialiai nesiruošusi. „Kadangi ši laida speciali ir klausimai nebuvo vien konkretūs, labiau skirti mąstymui, labiau ruošiausi morališkai, kad parodyčiau, kaip mąstau ir matau pasaulį. Pradžioje dar reikėjo prisistatyti, tai turėjau gerai pagalvoti, kas aš ir ką aš veikiu. Bet tikrai nesikartojau iš vadovėlių ir neskaičiau papildomų knygų“, – šypsosi laimėtoja.

Paklausta, kas sekmadienio viktorinoje buvo sunkiausia, mergina įvardija vieną komisijos klausimą: „Manęs paklausė, jei galėčiau nusikelti laiku atgal ir panaikinti kažkokį išradimą, kas tai būtų. Bet istorijoje nenorėčiau kažko keisti, nes tikiu Drugelio efektu – jei pakeistume net mažiausią dalyką, tai labai atsilieptų šiandienai. Pasakiau, kad nieko nenorėčiau pakeisti.“

E. Amilevičiūtė tikina, kad laimėti norėjo, tačiau pergalė vis tiek buvo netikėta. „Buvau jauniausia ir mano priešininkai atrodė lygiaverčiai – atrodė, kad kova nebus lengva. Kai skelbė laimėtoją, mintyse kirbėjo, kad galbūt tai būsiu aš, bet laimėjimas vis tiek buvo staigmena. Labai nudžiugau“, – sako ji.

Dabar, priduria laimėtoja, džiaugsmas sumišęs su jauduliu: „Turiu daug minčių ir beveik kiekvieną dieną apgalvoju, kokie bus kiti metai – jie bus kitokie. Yra daug dokumentų, kuriuos reikia užpildyti, tai mintys sukasi – vis dar bandau suvokti, kas įvyko.“

„Turiu labai nuostabią, palaikančią šeimą, kuri dėl manęs labai džiaugiasi, bet visiems buvo šiek tiek šoko. Mano mama vis dar bando suprasti, kas įvyko ir kaip atrodys kiti metai. Tikrai yra jaudulio, visi galvojame, kaip man ten seksis“, – priduria E. Amilevičiūtė.

Pasak merginos, panašūs projektai Lietuvos moksleiviams labai reikalingi: „Jie populiarina mokslą ir parodo, kad mokytis ir žinoti nėra gėda. Be to, taip sužinome, kad galimybių jauni žmonės turi labai daug, tik nereikia bijoti bandyti.“

Kalbėdama apie savo ateitį E. Amilevičiūtė sako, kad nuo mokslo nutolti nežada. „Nemažai galvoju apie ateitį ir, žinoma, studijas – kokią rinktis kryptį. Dvejonių ir apmąstymų daug, bet šiuo metu linkstu į gamtos mokslus, galbūt biologijos srityje, pavyzdžiui, neurobiologiją. Mano galvoje viskas keičiasi, bet nuo mažens svajoju savo ateitį sieti su mokslu ir tiriamuoju darbu“, – tikina ji.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt