Tavo LRT

2019.03.01 13:12

„Misija – Pasaulio Lietuva“: 5 hektarai Lietuvos Hiutenfelde

LRT.lt 2019.03.01 13:12

„Kol Lietuva buvo okupuota, Vasario 16-osios gimnazija buvo tarsi mūsų ambasada. Su mokiniais važiuodavome į demonstracijas prie rusų ambasados, stengėmės daryti diplomatinę įtaką“, – sako jau daugiau nei keturiasdešimt metų Hiutenfelde veikiančioje lietuviškoje gimnazijoje dirbanti mokytoja Marija Dambriūnaitė-Šmitienė.  

Naujausioje dokumentinių filmų ciklo „Misija – Pasaulio Lietuva“ dalyje matysite reportažą iš Hiutenfelde įsikūrusios Vasario 16-osios gimnazijos. Čia jau nuo 1950 metų puoselėjama lietuviška kultūra, o pagrindiniai mokomieji dalykai dėstomi lietuviškai.

Vasario 16-osios gimnazija įkurta pilyje, įsigytoje už pasaulio lietuvių surinktas lėšas. Pilies teritoriją vietiniai juokaudami vadina penkiais hektarais Lietuvos. Tai nestebina, nes čia nenuilstamai skamba lietuviškos dainos, minimos šventės ir organizuojamos stovyklos lietuvių vaikams iš viso pasaulio.

Gimnaziją baigę tautiečiai ir toliau puoselėja jos įdiegtas vertybes bei noriai čia sugrįžta, o vaikai iš Lietuvos atvyksta čia mokytis, kad pakeistų aplinką ir susipažintų su nauja kultūra.

„Misija – Pasaulio Lietuva“ vedėjas Andrius Mamontovas sako, kad kartais truputis dėmesio arba paprastas pokalbis gali apversti aukštyn kojom visas nepagrįstas nuostatas. „Ko gero, taip nutinka daugeliui jaunų žmonių, nusprendusių pasimokyti Vasario 16-osios gimnazijoje. Viena vertus, tai saugi erdvė, palaipsniui atvedanti prie pažinties su kitomis kultūromis bei pačiu savimi, kita vertus, čia nebelieka aplinkos, bandančios apibrėžti ar nustatyti, kuo tau būti. Niekas nebeverčia laikytis paviršutiniškų stereotipų“, – teigia A. Mamontovas.

„Misija – Pasaulio Lietuva“ komanda Hiutenfelde susitinka su Vokietijos lietuvių bendruomenės pirmininku Alfredu Hermanu, mokytojais, kultūros darbuotojais bei vietos lietuviais entuziastais.

„Misija – Pasaulio Lietuva“ jau šį šeštadienį, kovo 2 d., 18.15 val. per LRT PLIUS. Laidą veda Andrius Mamontovas.