Tavo LRT

2019.02.26 17:56

Ekspedicija „Nuo Baltijos iki Bengalijos“ pasiekė tikslą: Kalkutoje paliks nedidelę trispalvę ir gintaro gabalėlį

„Pagaliau pasiekėme kelionės tikslą – Vakarų Bengalijos sostinę – Kalkutą“, – „Nuo Baltijos iki Bengalijos“ paskyroje „Facebooke“ praneša ekspedicijos dalyviai. Žurnalistas Rimas Bružas su bičiuliu dviese motociklu leidosi į kelionę, skirtą 90-osioms Antano Poškos kelionės į Indiją metinėms paminėti.

Nors artėjant prie kelionės tikslo trūko miego, keliautojai sako, kad tai nesutrukdė iškart patraukti į Kalkutos gatves ir pasidomėti apie vietos žmonių gyvenimą ir aplinką. „Esame dėkingi Lietuvos garbės konsului Kalkutoje Arvind Sukhani už tai, kad mums parūpino šaunią gidę, kurį mums padėjo nepasiklysti klaidžiuose Kalkutos gatvių labirintuose ir į susitikimą su Lietuvos ambasadoriumi Indijoje Juliumi Pranevičiumi“, – keliautojai rašo ekspedicijos „Nuo Baltijos iki Bengalijos“ paskyroje „Facebooke“.

Socialinio tinklo „Facebook“ paskyros „Nuo Baltijos iki Bengalijos“ nuotr.

Šiandien ekspedicijos dalyviai planuoja vykti į Kalkutos universitetą. Pradėdamas kelionę žurnalistas R. Bružas sakė, kad drauge vežasi nedidelę trispalvę, kurią A. Poška segėjo švarko atlape, ir gabalėlį gintaro. „Juos norime perduoti Kalkutos universitetui, kur yra A. Poškai skirta atminimo lenta ir nedidelė ekspozicija. Lietuvių keliautojas buvo jauniausias Kalkutos universiteto daktaras, tad universitete puoselėjant jo atminimą, norima turėti daugiau įvairių su juo susijusių artefaktų“, – sakė žurnalistas.

Šiemet – 90 metų nuo tada, kai keliautojas, žurnalistas A. Poška drauge su Matu Šalčiumi, sėdę ant motociklo, išvyko per Europos, Afrikos ir Azijos šalis į Indiją. Tiesa, jų kelionė truko apie aštuonerius metus, o ekspedicijos dalyviams pakako 104 dienų.

„Ši ekspedicija skirta prisiminti A. Poškos keliones, vėliau virtusias aštuonių knygų serija „Nuo Baltijos iki Bengalijos“. Jis buvo lietuvių keliautojas, mokslininkas, antropologas, rašytojas, žurnalistas, vienas pirmųjų lietuvių esperantininkų bei ganėtinai kuklus žmogus, tad galbūt šiandien apie jo nuopelnus kalbama per mažai ir jie nepelnytai primiršti“, – pasakojo R. Bružas.

Visi kelionės įspūdžiai jau netrukus bus sudėti į aštuonių laidų ciklą „Nuo Baltijos iki Bengalijos“, kurį išvys LRT TELEVIZIJOS žiūrovai.

Pasiekę kelionės tikslą, aplankę tas pačias vietas, kurias prieš 90 metų lankė legendinis lietuvių keliautojas, susitikę su lietuvių bendruomenėmis užsienyje ir patyrę daug nuotykių, keliautojai planuoja pirmąją kalendorinio pavasario dieną sugrįžti namo.

Ekspedicija „Nuo Baltijos iki Bengalijos“ skirta legendinės Antano Poškos kelionės motociklu į Indiją 90 metų jubiliejui paminėti. Daugiau naujienų apie ekspediciją – LRT.lt portale ir LRT paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.