Naujienų srautas

Tavo LRT2019.02.23 20:52

A. Unikauskas: pradėjęs vesti laidas sulaukiau grasinimų atimti diplomą

Domantė Platūkytė, LRT.lt 2019.02.23 20:52

„Knygos rašymas turi didžiulę prabangą – gali atsisėsti ir sklandžiai bei nuosekliai dėstyti mintis ir daugiau niekuo nesirūpinti“, – pristatydamas savo pirmąją knygą „Klauskite daktaro“ kalba Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius, laidos „Klauskite daktaro“ vedėjas Alvydas Unikauskas. Anot profesoriaus, prasiplėtė ir jo akiratis, nes rašydamas knygą turėjo domėtis įvairiomis temomis.

A. Unikauskas sako, kad rašant knygą labai padėjo ir „Klauskite daktaro“ laida – buvo aiškiau, kokius žodžius reikėtų vartoti, nes paaiškinimai knygoje ir terminai, kuriuos profesorius vartoja paskaitų metu studentams, skiriasi kaip diena ir naktis.  

Gydytojo teigimu, ruošiant laidas prisideda visa komanda žmonių, kuri siūlo įvairias temas. Profesorius pabrėžia, kad kartais baiminasi, jog laidų metu nepaliestų temos, kuri labiau susijusi su ekstrasensorika, o ne medicina. Dėl to, prisimena A. Unikauskas, ruošiantis laidoms bei rašant knygą teko labai daug skaityti ir domėtis įvairiomis temomis.

„Tikriausiai gyvenime tiek nesimokiau, kiek mokiausi prasidėjus laidoms – turiu pripažinti, kad mano akiratis stipriai prasiplėtė“, – šypsosi A. Unikauskas.

Laidų kūrimas ir knygos rašymas – ne tik malonumas. Profesorius pripažįsta, kad pradėjęs vesti laidas sulaukė ir gąsdinimų.

„Buvo grasinimų, kad iš manęs reikia atimti diplomą, žmonės kreipėsi į universitetą, tačiau tai darė vedami emocijų. Vesdamas laidas nešneku to, dėl ko nesu tikras, – turiu šaltinius, remiuosi straipsniais, nekalbu to, ką sugalvoju pats“, – tikina A. Unikauskas.

„Žmogaus kūnas turi stebuklingą galią sveikti“

Pristatydamas knygą A. Unikauskas teigia, kad, lyginant su laidų kūrimu, knygos rašymas turi didžiulę prabangą – gali atsisėsti ir sklandžiai bei nuosekliai dėstyti mintis ir daugiau niekuo nesirūpinti. Tam pritaria ir laidos „Klauskite daktaro“ prodiuseris Justinas Milušauskas, kuris svarsto, kad laidos žiūrėjimas yra tarsi prabėgančio traukinio stebėjimas, o skaitant knygą galima neskubėti, kai ką perskaityti dar kartą.

Knygos redaktorė Daina Žemaitytė pasakoja, kad knyga tiesiogiai nepropaguoja sveiko gyvenimo būdo – joje kalbama kaip maistas, nejudėjimas ir tarpusavio santykiai daro įtaką sveikatai.

„Tai nėra ta knyga, kuri aiškina, ką daryti, kad neskaudėtų galvos ar kad ryte būtų galima lengvai atsikelti iš lovos. Tai knyga, kuri padeda suprasti, kaip veikia mūsų kūnas“, – kalba D. Žemaitytė.

Redaktorė taip pat pabrėžia, kad daktaras A. Unikauskas neliepia gydytis kokiu nors būdu – jis tik rekomenduoja tam tikrus metodus ir sako, kad reikia klausyti savo kūno.

„Mūsų kūnas turi stebuklingą galią sveikti, tačiau jam reikia sudaryti tam tinkamas sąlygas ir netrukdyti, o atvirkščiai – padėti. Žinoma, būna situacijų, kai vaistai ir gydytojai reikalingi, tačiau mūsų kūnas moka sveikti ir pats“, – primena profesorius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą