Tavo LRT

2019.02.23 11:03

Paaiškėjo, ką šiais metais draugystė veš į Izraelį

LRT.lt2019.02.23 11:03

Šeštadienio naktį, lygiai vidurnaktį, baigėsi laikas, skirtas išrinkti 3 draugų poroms, kurios laimės konkursą „Darugystė veža“ keliaus į didžiąją Euroviziją, Izraelyje. Laimėtojų poros bus paskelbtos jau šeštadienio vakarą – lietuviškosios „Eurovizijos“ konkurso finalo metu, LRT didžiojoje studijoje. 

Organizatoriai pranešime pasakoja, kad įnirtinguojanti kova tarp dalyvių vyko iki paskutinės minutės. Iš viso už 15 draugystės istorijų surinkta 46 575 balsai. Laimėtojų poras teskiria keliasdešimt balsų.

Projekto sumanytoja Žydrė Gedrimaitė džiaugiasi, kad žinia apie projektą ir vėl pasklido taip plačiai: „Žinau, kad balsavo visuose žemynuose ir net teko girdėti nusiskundimų, kad Filipinuose prastas interneto ryšys. Tačiau didžiausias laimėjimas – tikinčiųjų, kad draugystė veža vis daugėja! Labai laukiu šio vakaro, kai tradiciškai žiūrėti lietuviškosios Eurovizijos finalo rinksis jau keturių metų projekto dalyviai ir draugai. Ir, žinot, to jausmo, kai matai, kad žmones draugystė veža tikrąja ta žodžio prasme, nupasakoti neįmanoma… Tai, ko gero, galima tik pajausti.“

Šiais metais akcijos organizatoriai kvietė aktyviau dalyvauti tuos, kurių negalia nėra matoma išoriškai. Neįgaliųjų reikalų departamento direktorė Asta Kandratavičienė džiaugiasi, kad projekto metu toliau buvo skleidžiama organų donorystės idėja, pirmą kartą dalyvavo mergina, serganti išsėtine skleroze, aktyviau dalyvavo ir proto negalią turintys ir juos palaikantys: „Tai, kad į projektą įsitraukia vis įvairesnes negalias turintieji tik įrodo, kad žmonės tampa laisvesni, kad mažėja atskirtis.“

„Draugystė veža“ vyksta jau ketvirtus metus, bet ir šiais metais projektas buvo kupinas pirmų kartų. „Baltijos ugdymo centro“ sumanyta akcija vis keičiasi, pasipildo ir naujais projekto partneriais, ir intriguojančiais sumanymais, ir skleidžiamomis idėjomis. Drauge su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ketvirtosios akcijos organizatoriai draugų poroms ir vėl padovanojo po smagų, ilgai atmintyje išliksiantį nuotykį, šūsnį nepamirštamų emocijų. Ir šiemet projekto dalyvių porų laukė įdomios išvykos po skirtingus šalies miestus, siūlomos įvairios pramogos.

Penkias atrankos savaites netrūko nuotykių, patirčių, naujai užsimezgusių draugysčių, įveiktų iššūkių ir naujų svajonių. Šiais metais draugų poros aplankė Kauną, Vilnių, Trakus, Ukmergę ir Biržus. Kiekviename mieste ir miestelyje netrūko šiltai priimančių, pasakojančių, siūlančių prisidėti bei padėti. Projekte kūrėsi naujos ir stiprėjo jau esamos draugystės, buvo gausu pirmų kartų – pirma vakarienė restorane, pirmas kartas baseine, pirmą kartą kepta duona ar karaimiški patiekalai, reabilitacinės procedūros, pilys, dvarai, šokolado, žvakių gamyba ir daugybė kitų.

„Draugystė veža“ dalyviai liudija, kad grožėtis keliaujant po Lietuvą yra kuo visais metų laikais. Kiekvienas mūsų šalies lopinėlis turi ko pasiūlyti ir žiemą ir vasarą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt