Naujienų srautas

Tavo LRT2019.02.22 13:15

„Misija – Pasaulio Lietuva“: Hamburgo lietuviai sužavėjo darbais Lietuvai

LRT.lt 2019.02.22 13:15

„Hamburgas – tai uostas, per kurį lietuviška klasikinė muzika pasiekia pasaulio klausytojų ausis“, – teigia čia gyvenanti žurnalistė Evelina Kislych-Šoch. TV žygis „Misija – Pasaulio Lietuva“ įrodys, kad šiame mieste išties gimsta puikios iniciatyvos. Šį šeštadienį pasirodysiančiame dokumentinio ciklo epizode bus pasakojama apie Hamburgo lietuvių dovaną Trakams, lietuvių, latvių bei estų įsteigtą Pabaltijo universitetą bei esminius skirtumus tarp vokiečių ir lietuvių.

„Svarbu, kad vyktų idėjų mainai. Pasaulio lietuviai yra ne tik mūsų tautos ambasadoriai. Jie nuolat teikia atgalinį ryšį, parveža geriausią patirtį. Šį kartą tai – fortepijonas Trakų pilyje“, – teigia „Misija – Pasaulio Lietuva“ vedėjas Andrius Mamontovas.

Hamburgo lietuvių bendruomenė ypatinga ne tik aukštos kokybės kultūrine produkcija, bet ir savo istorija. Prieš pusšimtį metų ją įkūrė būrys moterų, įsitikinusių, kad tik bendra veikla padės išlaikyti lietuvišką tapatybę karo metu.

„Aš manau, kad galime šią situaciją laikyti pavyzdžiu. Lietuva viena pirmųjų Europoje moterims suteikė teisę balsuoti, o Hamburge būtent moterys įsteigė bendruomenę – svarbiausią lietuvius jungiančią organizaciją. Galime tuo didžiuotis“, – sako TV žygio prodiuseris Vladas Linauskas.

„Misija – Pasaulio Lietuva“ siekia parodyti, kad svarbūs yra visi lietuviai, nepriklausomai nuo to, kur jie gyvena. Jų kūryba, mintys bei kasdienybė dažnai daro daug reikšmingesnę įtaką Lietuvos įvaizdžiui bei žinomumui, nei daugelis galėtų pagalvoti. Projekto kūrėjai įsitikinę, kad supratimas apie tautinę tapatybę išryškėja gyvenant svetur, todėl lanko pasaulyje išsibarsčiusius lietuvius, taip fiksuodami svarbiausius jų pasiekimus bei gyvenimą.

„Misija – Pasaulio Lietuva“ jau šį šeštadienį 18.15 val. per LRT PLIUS. Ved. Andrius Mamontovas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą