Tavo LRT

2019.02.21 14:35

Iki atsinaujinusio LRT.lt portalo liko nedaug

LRT.lt2019.02.21 14:35

Jau greitai startuos atsinaujinęs visuomeninio transliuotojo portalas LRT.lt su visiškai nauju dizainu, vartotojams patogesne struktūra ir atsinaujinusia LRT MEDIATEKA.

„LRT.lt portalo atnaujinimas buvo vienas svarbiausių naujosios administracijos prioritetų. Kalbėjau apie tai ir savo rinkiminėje programoje. Buvo akivaizdu, kad tai yra viena silpniausių LRT grandžių. Didžiulius turinio kiekius turinti eksploatuoti mašina vos judėjo, buvo nepatogi nei vairuotojams, nei keleiviams“, – sako LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Portalo atnaujinimo darbams vadovauja Interneto departamento vadovas Ričardas Baltaduonis. Jo teigimu, šis atnaujinimas yra tik kelio pradžia. „Portalas bus nuolat plėtojamas ir tobulinamas, kad milžiniški kokybiško LRT turinio kiekiai žmonėms būtų pateikti patogiai ir šiuolaikiškai“, – sako R. Baltaduonis.

Atsinaujinusiame LRT.lt portale bus galima patogiai pateikti įvairių rubrikų naujienas ir jas rasti. Tai šiuo metu sudėtinga, kadangi tituliniame puslapyje publikuojamos tik didžiosios bendrosios naujienos. Atitinkamai sustiprinta ir redakcijos komanda, kurioje jau dirba įvairių sričių – verslo, sporto, gyvenimo, kultūros – redaktoriai. Portalo turinys bus turtingas ne tik redakcijos kuriamo autorinio turinio, bet ir kitų LRT kanalų originalios medžiagos.

Dideli pokyčiai suplanuoti LRT MEDIATEKOJE, kurioje įdiegta iš esmės kitokia paieška. Be to, vartotojai galės rinktis žiūrėti ir visas programas, ir jų pasirinktus epizodus, kuriuos bus paprasta susirasti per paiešką.

Įgyvendinti pokyčius užtruko dėl to, kad portalo techninį palaikymą, kurį iki šiol užtikrino trečiosios šalys, reikėjo grąžinti į LRT rankas. Toks sprendimas buvo netinkamas dėl kelių priežasčių: nukentėdavo informacijos pateikimo greitis, be to, buvo brangiau. Dabar už techninį palaikymą sutaupyti pinigai gali būti nukreipti į redakcijos stiprinimą.

„LRT.lt jau pirmauja originaliu ir patikimu turiniu, sparčiai auga portalo auditorija, kuri dar neatnaujinus dizaino ir struktūros yra dvigubai didesnė negu prieš metus, todėl tikimės, kad LRT.lt taps vienu mėgiamiausių ir skaitomiausių Lietuvoje“, – sako M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

Dar šiemet planuojama atnaujinti ir LRT.lt mobiliąją programėlę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt