Naujienų srautas

Tavo LRT2019.02.18 19:49

Konkurso KLIPVID apdovanojimų ceremonija – tiesiogiai iš Muzikos salės

LRT.lt 2019.02.18 19:49

Vasario 21 dieną, tiesioginės transliacijos iš Knygų mugės Muzikos salės metu, paaiškės šeštą kartą organizuojamo muzikinių vaizdo klipų konkurso KLIPVID nugalėtojai. Šiemet sulaukta rekordinio anketų skaičiaus – daugiau nei 180, o į balsavimo etapą pateko 160 klipų. Klipai varžėsi Geriausio klipo, režisieriaus, kinematografijos ir koncepcijos nominacijose, jų nugalėtojus rinko komisija. Laureatai pasidalys 5 500 eurų prizinį fondą. Specialų tūkstančio eurų prizą savo klipui favoritui įsteigė ir Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA.

„KLIPVID vyksta šeštus metus, sulaukiame didelio atlikėjų ir muzikinių vaizdo klipų kūrėjų susidomėjimo. Jie konkursą vertina kaip papildomą jų kūrybos sklaidos platformą. Todėl galiu drąsiai pasakyti, kad dalyvavimas yra rimta motyvacija kurti.  Be konkurso vargu ar turėtume tiek daug lietuviškų vaizdo klipų“, – sako LRT generalinio direktoriaus pavaduotojas Gytis Oganauskas.

Visus klipus galima pasižiūrėti čia.

Portale LRT.lt taip pat vyko balsavimas, kuriame už patinkantį klipą galėjo balsuoti portalo lankytojai. Nominacija skirta skatinti konkurso dalyvius įsitraukti į balsavimo procesą ir padėti pradedantiems atlikėjams suburti, o jau muzikinėje scenoje įsitvirtinusiems mobilizuoti, savo gerbėjų ratą. Tačiau, gavus pastabų iš konkurso dalyvių ir išanalizavus situaciją, buvo nuspręsta Publikos simpatijos nominacijos prizo šiais metais neskirti.

„Išanalizavome balsavimo rezultatus ir turime pagrįstų įtarimų, kad ne visi balsai surinkti sąžiningai balsuojant portalo lankytojams. Įvertinę šią informaciją, pasinaudojome konkurso taisyklėse numatyta galimybe ir nusprendėme šiemet prizo neteikti, o perkelti jį į kitus metus“, – sako konkurso vadovė Eglė Žižytė.

LRT primena, kad pagal konkurso taisyklių VII dalies 30 punktą „Organizatorius pasilieka teisę keisti Konkurso taisykles, apie tai informuodamas dalyvius jų nurodytu el. paštu ar telefonu“.

KLIPVID apdovanojimai vyks vasario 21 d. Vilniaus knygų mugėje, Muzikos salėje. Ceremoniją taip pat transliuos LRT PLIUS ir portalas LRT.lt. Apdovanojimų metu pasirodymus surengs „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, Migloko, Bjelle, „Apola“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą