Naujienų srautas

Tavo LRT2019.02.19 11:08

LRT „Prototo“ žaidime į papildomą klausimą atsakė rekordinis žaidėjų skaičius

Praėjusio ketvirtadienio interaktyvios tiesioginės viktorinos LRT „Prototo“ žaidėjų laukė staigmena – žaidimą vedė legendinis Lietuvos žaidimų ir viktorinų vedėjas Arūnas Valinskas. Protmūšyje savo intelektines jėgas išbandė beveik 6 tūkst. žmonių, iš kurių net 41 atsakė teisingai į visus 12 klausimų. Laimingąjį, kuriam atiteko pagrindinis žaidimo prizas, naujas „iPhone XS“ telefonas, padėjo išaiškinti papildomas klausimas, į kurį teisingai atsakė rekordiškai daug dalyvių!

Nuo mokyklos laikų tokiais žaidimais besidomintis LRT TELEVIZIJOS laidos „Auksinis protas“ vedėjas A. Valinskas sakė, kad jei reikėtų žaisti pačiam, savo jėgas jis vertintų apylygiai. „Visko žinoti tikrai neįmanoma“, – teigė jis ir ragino žmones kuo daugiau domėtis įvairiomis sritimis.

Kaip visuomet žaidėjų laukė 12 klausimų iš įvairiausių sričių. Šv. Valentino dieną vykęs žaidimas neapsiėjo be klausimų apie meilę: kokį ginklą turėjo meilės strėles laidęs Kupidonas? Kuris Lietuvos dainininkas dainavo apie meilės laivą kitam krante? Taip pat, kad galėtų keliauti toliau, žaidėjai turėjo atsakyti ir į tokius klausimus: koks vandenynas yra mėnulyje? Kokie vardai dviejų seserų, pasirašinėjusių slapyvardžiu Lazdynų Pelėda? Kaip vadinama kasmetinė Atpirkimo diena, laikoma didžiausia žydų švente?

Kadangi į visus 12 klausimų atsakiusiųjų buvo daugiau nei 10, jiems buvo pateiktas papildomas klausimas. „Kuris iš šių kompozitorių nėra parašęs kūrinio „Metų laikai“?“ – klausėme žaidėjų. Iš trijų galimų variantų – Francas Jozefas Haidnas, Volfgangas Amadėjus Mocartas ir Antonijus Vivaldis – teisingą atsakymą, kuris buvo „Volfgangas Amadėjus Mocartas“, pasirinko rekordinis dalyvių skaičius – net iš 30 žaidėjų burtų keliu reikėjo išrinkti tą, kuriam atiteko prizas – naujas „iPhone XS“ telefonas. Šįkart sėkmė nusišypsojo žaidėjui Aurimui iš Kauno.

Nugalėtojas tikina LRT „Prototo“ viktoriną žaidęs ne pirmą kartą. „Žaidžiau gal trečią ar ketvirtą kartą. Kai vyko testinis žaidimas su 8 klausimais, žaidžiau iki paskutinio klausimo, tačiau į jį neatsakiau“, – sako jis.

Draugo paskatintas žaisti LRT „Prototo“ protmūšį „iPhone XS“ telefono laimėtojas teigia, kad toks prizas tikrai motyvuoja žaisti ir tai, anot jo, puiki priemonė reklamuoti žaidimą – juk kvieti draugą ne tik žaisti, bet ir laimėti telefoną.

Nors praeitus kartus „Prototo“ viktoriną žaidė kartu su kitais draugais važiuodamas automobiliu ar namuose, šįkart Aurimas žaidė vienas. Dažnai įvairiuose protmūšiuose dalyvaujantis ir ne kartą prizinę vieną kartu su komanda užėmęs studentas sako, kad šios viktorinos klausimai – platūs, iš įvairių sričių.

„Buvo porą klausimų, kur rinkausi vieną iš dviejų atsakymų, o vieną visiškai spėjau. Šiaip pirmi klausimai galėtų būti ir sudėtingesni, nes daug nereikia galvoti, kad atsakytum teisingai“, – kalba pašnekovas.

Paklaustas, ar tikėjo, kad laimės, Aurimas teigia, jog nelabai: „Į visus teisingai atsakė 30 žmonių, tad pagal procentus tikrai buvo maža tikimybė laimėti, bet kai laimėjau, tai tikrai labai apsidžiaugiau.“

LRT organizuojamas protmūšio žaidimas „Prototo“ yra pirmoji Baltijos šalyse interaktyvi tiesioginė viktorina, skirta išmaniųjų įrenginių naudotojams. Žaidimas vyksta kiekvieną ketvirtadienį 20.40 val. Žaidimą sudaro 12 klausimų su 3 galimais atsakymų variantais. Užduodami klausimai iš populiariausių viktorinų sričių: istorijos, geografijos, literatūros, gamtos. Pasirinkus teisingą atsakymą žaidimą galima tęsti, o suklydus tampama žaidimo žiūrovais.

Teisingai atsakius į visus klausimus tampama vienu iš pretendentų į pagrindinį prizą! Kiekvieno žaidimo nugalėtojas burtais renkamas tą patį vakarą. Žaisti gali visi, atsisiuntę LRT „Prototo“ mobiliąją programėlę.

Kitas žaidimas vyks vasario 21 d. 20.40 val. jūsų išmaniuosiuose telefonuose!

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą