Naujienų srautas

Tavo LRT2019.02.21 19:52

Staigmena „Prototo“ žaidėjams – vedėju taps A. Valinskas

LRT.lt 2019.02.21 19:52

Legendinis Lietuvos žaidimų ir viktorinų vedėjas Arūnas Valinskas vienam vakarui stos į interaktyvaus LRT „Prototo“ žaidimo vedėjo vietą. „Visko žinoti tikrai neįmanoma“, – sako jis ir ragina žmones kuo daugiau domėtis įvairiomis sritimis, skaityti.  Šį vakarą 20:40 vyks jau septintasis „Prototo“ žaidimas.

Šį vakarą LRT „Prototo“ dalyviai žaidimo vedėjo vietoje išvys patį Arūną Valinską. Bene žymiausias Lietuvos žaidimų vedėjas vienam vakarui prisijungia prie šio žaidimo. „Auksinio proto“ vedėjas, paklaustas, ar jaudinasi dėl laukiančios patirties, sako, kad ne. Laidų vedėjas prisipažįsta žaidimais besidominti labai seniai, dar nuo mokyklos laikų – jau tuomet su klasės draugais jis žaisdavo „Taip. Ne“.

A. Valinskas sako besidomintis visomis sritimis – mokslu, geografija, istorija, menu – vienos išskirti tikrai negalėtų: „Man visos sritys yra įdomios, prioritetinės. Stengiuosi viskuo domėtis, nes taip reikia“. Laidų vedėjas nuolat skaito knygas, enciklopedijas, kitaip gilina savo žinias. Būtent tai jis pataria ir žaidimo dalyviams – daug ir dažnai skaityti.

Jei pačiam A. Valinskui tektų dalyvauti protmūšio žaidime, savo galimybes laimėti jis vertintų apylygiai. „Penkiasdešimt–penkiasdešimt, nes visko žinoti tikrai neįmanoma, o visa kita priklauso nuo to, kaip pasisuks sėkmė. Kartais gauni klausimą, atsakymo į kurį tiesiog negali žinoti“, – apie savo galimybes svarsto jis. O šio vakaro LRT „Prototo“ žaidimo dalyviams jis linki laimėti: „Sėkmės, kad būtų kuo daugiau laimėjusių.“

LRT organizuojamas protmūšio žaidimas „Prototo“ yra pirmoji Baltijos šalyse interaktyvi tiesioginė viktorina. Žaidimas vyksta kiekvieną ketvirtadienį 20.40 val. Žaidimą sudaro 12 klausimų su 3 galimais atsakymų variantais. Užduodami klausimai iš populiariausių viktorinų sričių – istorijos, geografijos, literatūros, gamtos.  Pasirinkus teisingą atsakymą žaidimą galima tęsti, o suklydus tampama žaidimo žiūrovais. Teisingai atsakius į visus klausimus tampama vienu iš pretendentų į pagrindinį prizą! Žaisti gali visi, atsisiuntę LRT „Prototo“ mobiliąją programėlę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą