Naujienų srautas

Tavo LRT2019.02.13 18:52

Radijo žurnalistai – apie greičiausiai lakstantį kolegą ir įkyriausią LRT radijo programą

„Kiekvienam palinkėčiau neužmiršti klausytis, nes kartais galima labai labai daug išgirsti, jei iš tikrųjų klausaisi“, – portalui LRT.lt sako Gerūta Griniūtė, kurios mintį pratęsia ir Mindaugas Aušra. Pasak jo, besiklausant svarbu išgirsti, nebeužtenka tiesiog pasakyti. Radijo žurnalistas Tomas Lukaševičius įsitikinęs – radijas kuria intymų ryšį, o to ir turėtume siekti.  

LRT OPUS programos žurnalistas T. Lukaševičius tikina, kad ši stotis – alternatyvioji kultūra.

„Kalbant apie LRT OPUS radijo stotį, reikėtų pastebėti, kad skirtingai nei kitos dvi LRT RADIJO programos, LRT OPUS dažniausia siūlo pailsėti, atsipalaiduoti ir kartu pažinti. Tai alternatyvi kultūra, kuri kitomis akimis atsiskleidžia tiesioginio eterio metu. Taip trumpai galėčiau pristatyti. Jei kalbėčiau apie tai, kas ji yra, iš ko atėjo ir kur eina – ši transliacija peraugtų į „100 valandų“ transliaciją. Bet rekordų nemušime“, – juokiasi jis.

G. Griniūtė, dirbanti LRT KLASIKOJE, sako, kad gražiausia muzika – tik šioje stotyje: „LRT KLASIKA – skirtingai negu kitos dvi programos – išskirtinai kultūrinio turinio stotis, kurioje skamba patys gražiausi balsai ir muzika, patikrinta laiko. Tai klasika, pakelianti aukščiau kasdienybės.“

LRT RADIJO žurnalistas M. Aušra pirmosios programos nepuola girti. Pasak jo, su šia stotimi bene kiekvienas užaugo, o dėl to ji įkyri.

„Norėčiau taip šauniai pagirti kaip kolegos... Pirma mintis, kai pagalvoju apie LRT RADIJĄ, tai įkyriausia stotis Lietuvoje, nes tu nuo jos negali pabėgti. Ir tikriausiai kiekvienas žmogus savo gyvenime yra priverstas jos klausytis. Kai esi mažas vaikas, močiutės virtuvėje klausai Tetos Betos pasakų, suaugęs, važiuodamas autobusu, taip pat girdi LRT RADIJĄ, o kai esi senas žmogus – tęsi tradiciją.

Ką tai sako apie stotį? Tai viena esminių radijo stočių Lietuvoje ir viena galingiausių, pateikiančių daugiausia informacijos“, – kalba radijo žurnalistas.

G. Griniūtė neslepia, kad nėra to blogo, kas neišeitų į eterį: „Muzikinėje laidoje buvo toks įvykis, kai suklydau, sakydama pavardę. Ir kirtis ne ten padėtas. Pavyzdžiui, prancūzų kompozitorių ir atlikėjų pavardės sunkiai tariamos. Deja, tąsyk supainiojai „Hiperbolės“ narius Michailą Garberį ir Igorį Beriną. Bet kitoje laidoje atsiprašiau.“

LRT OPUS žurnalisto T. Lukaševičiaus pasiteiravus, kokių ritualų turi prieš tiesioginį eterį, jis įvardijo bėgiojimą. Žinoma, ne sporto salėje ar lauke, o tik tiesiai į eterį.

„Ilgai galvojau, kokie ritualai galėtų būti. Tikriausiai – bėgimas į eterį. Tačiau, jei laida būna tuo pačiu metu kaip ir Gerūtos, ji bėga greičiau, turi šūsnį lapų. Jei matuotume pagal tai, kas greičiausiai bėgioja, tai būtų Gerūta...“ – juokiasi jis.

Radijo žurnalistai, minėdami Pasaulinę radijo dieną, išsiuntė žiūrovams linkėjimų.

„Manau, kad ne paslaptis, jog radijo klausomumas krenta. Nėra tai liūdna, bet nėra ir džiugu. Tačiau visi skirtingai pasiekiame radiją. Manau, kad intymumo ryšys, kurį sukuria radijas, yra tai, ko turėtume siekti. LRT RADIJO, OPUS ir KLASIKOS laidos yra tinklalaidėse, tad visada patogu paklausyti, to ir palinkėčiau“, – sako T. Lukaševičius.

„Norėčiau pratęsti Tomo mintį ir priminti, kad turime LRT.lt mediateką, ten daug laidų. Kiekvienam palinkėčiau neužmiršti klausytis, nes kartais galima labai labai daug išgirsti, jei iš tikrųjų klausaisi“, – trumpai pridūrė G. Griniūtė.

Jai antrino ir žurnalistas M. Aušra: „Aš norėčiau pratęsti Gerūtos mintį. Neužtenka tik klausyti, reikia išgirsti kas, ką, kaip sako. Nes tiesiog pasakyti, kad per radiją kažkas ir kažką sakė, nebeužtenka...“

Radijo žurnalistų ritualai, balso pratimai, juokas tiesioginiame eteryje ir daug kitų dalykų – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi