Tavo LRT

2019.02.12 22:43

Ką kalbins, sužinojo tik įžengę į studiją: išvydus E. Jakilaitį ėmė prakaituoti delnai

Indrė Česnauskaitė, LRT.lt2019.02.12 22:43

Realybės šou „Aš – laidos vedėjas“ dalyviai priėmė pirmuosius televizijos senbūvių mestus iššūkius – nufilmuotos pirmosios laidos, kuriose dalyviai stojo į kovą dėl geriausio laidų vedėjo titulo ir vietos televizijoje. Kad patektų į finalą tarp 4 geriausiųjų, jiems teks pasitelkti ne tik visus gebėjimus, bet ir fantaziją bei talentus.

Projekto dalyvių laukia tikras mūšis, kuriame jie turės ne tik atlaikyti „aklo“ interviu iššūkį, bet ir viešai parodyti savo atliktus namų darbus – pristatyti parengtą reportažą, taip pat savo talentą.

Mokinius į pergalę ves keturi laidų vedėjai, tikri televizijos profesionalai: Lavija Šurnaitė, Eglė Daugėlaitė, Ignas Krupavičius ir Giedrius Masalskis. Visiems jiems atiteko po 4 mokinius – 16 pretendentų į geriausio laidų vedėjo kėdę buvo atrinkti net iš 500 norinčiųjų.

Pirmieji „aklo“ interviu iššūkį priėmė mokytojos L. Šurnaitės mokiniai: bitininkas Artūras Ženčius, finansininkė Simona Staugaitytė, aktorius Zigmantas Baranauskas ir dainininkė Jomantė Šležaitė. Jų interviu vertinimo komisiją sudarė Andrius Tapinas, Dalia Kutraitė ir komisijos pirmininkas Algis Ramanauskas-Greitai. Taip pat prie komisijos prisijungė ir komandos mokytoja L. Šurnaitė.

Komisijos narys, pristatytas kaip žurnalistas, gebantis prakalbinti net akmenį, A. Tapinas prieš projekto dalyvių „aklus“ interviu patikino – neprakalbinamų žmonių nėra, nebent tai būtų nebylys. „Jeigu nesugebi prakalbinti žmogaus, tai yra tavo problema“, – pažymėjo jis.

E. Genio/LRT nuotr.

Projekto „Aš – laidos vedėjas“ dalyviai tik įžengę į studiją sužinojo, ką turės prakalbinti: mokytojos L. Šurnaitės mokiniai išvydo žinomo Lietuvos žurnalisto Edmundo Jakilaičio veidą.

E. Jakilaitis prieš atsisėsdamas į kalbinamojo kėdę prisiminė ir savo pirmąjį imtą interviu. „Sakė, važiuok į vyriausybę ir kalbink apie tai, kaip komerciniai bankai neskolina pinigų ir nėra iš ko mokėti pensijų. Pakalbinau, bet kiti žurnalistai traukė šalin mikrofonus, nes turbūt klausiau nesąmonių“, – juokėsi E. Jakilaitis.

Anot jo, nors žmogus negali žinoti visko, profesionalus žurnalistas yra tas, kuris yra visai neblogas visų temų diletantas. „Toks ir stengiuosi būti – vidutinis diletantas“, – sakė žinomas žurnalistas.

Mokiniai prieš interviu žinojo tik temas, kurios buvo skirtingos: domėtasi, ar žvaigždžių liga – pagydoma, ar grožis atveria visas duris, klausta, kokie įvykiai pakeitė E. Jakilaičio tiek asmeninį, tiek profesinį gyvenimą, ir ką pasirinktų pašnekovas – 100 eurų ar 100 draugų?

Iškamantinėti pašnekovą projekto dalyviai turėjo vos per 5 minutes. Kai kuriems iš dalyvių šis interviu buvo pirmas gyvenime, drebėjo rankos ir kojos, ir nors klausimai privertė nusišypsoti tiek komisijos narius, tiek laidos vedėją Arūną Valinską, nepagailėta ir kritikos. „Žiūrovas perjungė kanalą“, – sakė vienas komisijos narių. Nuogąstavo ir mokytoja L. Šurnaitė: „Viskas, ką kalbėjome per pamokas, buvo padaryta atvirkščiai.“

Tačiau sulaukta ir itin pozityvių komentarų. „Tu privertei E. Jakilaitį pamiršti, kad tai yra žaidimas“, – vieną iš dalyvių gyrė komisijos pirmininkas A. Ramanauskas-Greitai. Po interviu geriausią įspūdį palikusio dalyvio vardą atskleidė ir pats E. Jakilaitis.

Antrosios užduoties – dalyvio parengto žinių reportažo – komisiją sudarė jos pirmininkas, mokytoja L. Šurnaitė, LRT laidų vedėja Ugnė Galadauskaitė ir žurnalistas Modestas Naudžius.

Jau 9 metus žinias vedanti U. Galadauskaitė tikino – jos visai nežeidžia, kai ją pavadina senbuve. Paklausta, kurias – geras ar blogas – naujienas jai pačiai pranešti įdomiau, ji prisipažino – įdomiau pranešti blogas. „Gera naujiena yra bloga naujiena“, – sakė ji.

Mokytojos L. Šurnaitės mokinių pasirodymą užbaigė talentų prisistatymai. Tarp vertintojų buvo ir režisierius Vytenis Pauliukaitis.

Realios užduotys, galimybė pademonstruoti savo talentą, iškalbą, gebėjimą greitai orientuotis, išsisukti iš netikėčiausių situacijų, rengti televizijos siužetus, kalbinti įdomiausius žmones – visa tai laukia projekto dalyvių ir, žinoma, žiūrovų. Projekto nugalėtojas laimės tarptautinius Europos transliuotojų sąjungos mokymus televizijos profesionalams – nepakartojamą patirtį ir puikią karjeros galimybę!

Pirmoji realybės šou „Aš – laidos vedėjas“ laida žiūrovų teismą pasieks už trijų savaičių – kovo 6 d. per LRT TELEVIZIJĄ.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt