Naujienų srautas

Tavo LRT2019.02.12 09:50

Grupė „Žalvarinis“ konkursui KLIPVID pateikė ir kūrinio, atlikto su M. Mikutavičiumi, klipą

LRT.lt 2019.02.12 09:50

Šeštąjį kartą vykstančio LRT konkurso KLIPVID balsavimas vis dar vyksta – šiemet dalyvauja 160 kūrėjų. LRT.lt kviečia susipažinti su dalyviais, o konkurso nugalėtojams atiteks piniginiai prizai, kurių fondas – 7 500 eurų.

„Žalvarinis“ – žymiausia Lietuvos folkroko grupė iš Vilniaus. Aštrūs gitariniai rifai, roko pulsavimas, folkloras, jo interpretacijos ir šiuolaikinių muzikos stilių sintezė, visa tai – „Žalvarinis“. Lietuviškos dainų tradicijos, ugningumas ir šiuolaikinės ne tik roko, bet ir bliuzo bei world muzikos įtakos sukuria nepamirštamą, galingą sprogstamąjį muzikinį mišinį.

Grupę įkūrė kompozitorius, prodiuseris, gitaristas ir vokalistas Robertas Semeniukas 2001 m. Šiuo metu grupės veikloje dalyvauja vokalistė Sigita Jonynaitė ir pats R. Semeniukas, koncertuose talkina sesijiniai muzikantai: boso gitaristai Domas Žostautas, Tadas Žukauskas ir būgnininkai Jonas Lengvinas, Sergej Makidon.

Grupės energija įsuka, išjudina visus. Todėl nenuostabu, kad grupė pasirodo įvairiuose roko muzikos festivaliuose ne tik Lietuvoje, Latvijoje, bet ir Didžiojoje Britanijoje, Estijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Ukrainoje, gastroliavo Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kinijoje.

„Žalvarinis“ nevengia eksperimentuoti, bendradarbiauti su garsiausiais roko, džiazo, folko profesionalais, geriausiais Lietuvos atlikėjais, o 2014 m. grupė sudrebino net Pasaulio lietuvių dainų šventę, kai savo dainas atliko kartu su jungtiniu Dainų šventės dalyvių choru.

Per septyniolika gyvavimo metų įrašyti šeši muzikos albumai, grota beveik visuose Lietuvos miestuose, dalyvauta koncertuose „Baltijos keliui“ atminti, Nepriklausomybės dienos minėjimuose Lietuvoje ir užsienyje. Grupės muzika skamba filmų garso takeliuose, radijo stotyse, televizijoje, taip pat yra įtraukta į abiturientų muzikos egzamino klausimyną.

LRT konkursui KLIPVID grupė „Žalvarinis“ pateikė du klipus – „Šių naktelį“ ir kartu su atlikėju Marijonu Mikutavičiumi atliekamą „Oi ta ta“.

Kūrybinė grupė:

Režisieriai: Robertas Semeniukas, Justinas Šeibokas

Operatorius – Justinas Šeibokas

Kūrybinė grupė:

Režisierius – Robertas Semeniukas

Operatorius – Mykolas Alekna

Balsuoti galima puslapyje http://klipvid.lrt.lt/ iki vasario 12 dienos. Nugalėtojams atiteks piniginiai prizai, kurių fondas – 7 500 eurų. Apdovanojimai vasario 21 dieną bus transliuojami per LRT PLIUS iš Knygų mugės „Muzikos salės“.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą