Naujienų srautas

Tavo LRT2019.02.07 15:19

Eksperimentas: LRT RADIJO laidos „10–12” vedėjos kėdę išbandys kirpėja

„Ai, ir pabandom“, – pareiškė kirpėja Diana Čepulienė, gavusi LRT RADIJO žurnalisto Edvardo Kubiliaus pasiūlymą išbandyti radijo laidos vedėjo kėdę ir kartu su juo šį penktadienį, vasario 8 d., vesti laidą „10–12”. Vienas iš laidos „10–12” vedėjų E. Kubilius sako, kad idėja radijo laidą vesti kartu su niekada to nedariusiu žmogumi jam kirbėjo jau kurį laiką.

 „Žiūrovams ar klausytojams netikėtas laidos vedėjas nėra čia jau labai didelė naujiena, bet dažniausiai dalyvauti tokiose avantiūrose kviečiami jau žinomi žmonės, kurie ir taip nuolat būna televizijos ekranuose, skamba per radiją ar šiaip būna scenoje. Tačiau neprisimenu atvejo, kad prie laidos mikrofono būtų stojęs visiškai nieko bendra su darbu tiesioginiame eteryje neturintis ir plačiajai visuomenei visiškai nežinomas žmogus“, – pasakoja E. Kubilius.

Vilniuje, Žirmūnuose, daugiau kaip dešimtmetį kirpėja dirbanti D. Čepulienė sako, kad pasiūlymas vesti radijo laidą jai buvo lyg perkūnas iš giedro dangaus.

„Aš tikrai labai jaudinuosi, bet negalėjau nesutikti. Tiesiog įdomu pabandyti, o galbūt daugiau niekada tokios galimybės ir neturėsiu. Didžiausią nerimą man kelia tai, ar sugebėsiu susiorientuoti ir užduoti taiklius klausimus pašnekovams. Bet Edvardas man žadėjo parinkti tokias temas, kurios nėra nišinės ir aktualios daugeliui iš mūsų“, – įspūdžiais dalijasi D. Čepulienė.

 E. Kubilius sako, kad tai pirmas kartas per jo 8-erius darbo radijuje metus, kai į pagalbą jis pasikviečia eteryje niekada nedirbusį žmogų.

„Diana kartą jau yra skambėjusi LRT RADIJO eteryje – prieš dvejus metus aš pats esu ją kalbinęs apie kirpyklos aktualijas. Tuomet Diana mane labai sužavėjo savo ramiu kalbėjimu, bet greita reakcija, ir tuo, kad ji iš tiesų girdi, ką sako žmonės, užsukę pas ją apsikirpti. Pamaniau, kad ji – puikus pasirinkimas šiam eksperimentui“, – tvirtina E. Kubilius.

Žurnalistas sako nežinantis, ar tikrai viskas pavyks taip, kaip jis yra suplanavęs, tačiau, anot jo, pabandyti tikrai verta. Pasak E. Kubiliaus, eksperimentuojama pirmiausia dėl klausytojų, kurie, viena vertus, yra įpratę prie aiškios laidos struktūros, nuolatinių vedėjų, bet, kita vertus, nuolat ieško ir ko nors naujo.

„Aš tikiuosi, kad Diana sugebės susitvarkyti su jauduliu ir pateisins klausytojų lūkesčius. Jei taip, kas čia žino – galbūt žmogų „iš gatvės“ į radijo laidos vedėjo kėdę bus galima pasodinti ir dažniau. LRT RADIJAS pastaraisiais metais vis dažniau išsikelia iš studijos Vilniuje, su savo laidomis aplanko miestelius, kaimus, tad kodėl negalėtume bent retkarčiais ir kokį vietos gyventoją pasikviesti kartu vesti laidos?“ – svarsto E. Kubilius.

Penktadienio radijo laidoje „10–12” pirmąkart gyvenime laidą vesianti D. Čepulienė ir E. Kubilius aiškinsis, kodėl ką tik gimusiam vaikui Lietuvoje yra atliekami tyrimai tik dėl keturių, o ne dėl trisdešimties paveldimų genetinių medžiagų apykaitos ligų, taip pat domėsis, kaip siekti sėkmingos karjeros ir kiek čia svarbus kūrybiškumas. Laidos pabaigoje E. Kubilius žada pakalbinti ir pačią Dianą apie tai, kaip ji jaučiasi būdama laidos vedėja bei apie ką šiandien kalba žmonės, užsukę į kirpyklą Vilniuje.

 Tiesioginė laida „1012“ vyks vasario 8 d., penktadienį, nuo 10.05 iki 12.00 val. per LRT RADIJĄ.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi