Tavo LRT

2019.02.05 12:35

„The Roop“ ir Migloko KLIPVID pateikė klipą apie lyčių lygybę

LRT.lt2019.02.05 12:35

Prasidėjo šeštąjį kartą vykstančio LRT konkurso KLIPVID balsavimas – šiemet dalyvauja 160 kūrėjų. LRT.lt kviečia susipažinti su dalyviais, o konkurso nugalėtojams atiteks piniginiai prizai, kurių fondas – 7 500 eurų.

Prieš mažiau nei metus išėjęs „The Roop“ ir Migloko dainos „UFO“ muzikinis klipas dalyvauja jau šeštąjį kartą vykstančio LRT konkurso KLIPVID konkurse.

„Tikime klipo sėkme, nes jis švenčia kiekvieno mūsų individualumą ir ragina visuomenę pradėti laužyti standartus, pamilti save ir šalia esančius žmones“, – kalba klipo kūrėjai.

D. Putino nuotr.

Daina „UFO“ gimė spontaniškai, kai grupės „The Roop“ vokalistas Vaidotas Valiukevičius ir atlikėja Migloko vos susipažinę knygos pristatyme suprato turintys panašų pasaulio suvokimą bei drąsos priimti save ir kitus tokius, kokie jie yra.

„Mes bijome savęs, bijome parodyti, kad esame netobuli, turime trūkumų. Galiausiai slepiamės apsistatę betoninėmis sienomis, o daina „UFO“ skirta jų griovimui“, – šypsosi grupės „The Roop“ vokalistas V. Valiukevičius.

Išgirdusi šį duetą režisierė Laura Kazbaraitė nusprendė sukurti tokį muzikinį klipą, kuris atspindėtų dainos prasmę ir skatintų visuomenę į žmogų pažvelgti per kiek kitokią prizmę.

„Mūsų komandai šios dainos siunčiama žinutė yra labai svarbi – klipas ją papildo ir kalba apie tai, kad žmogų derėtų vertinti ne pagal jo išvaizdą ir juo labiau ne pagal lytį“, – muzikinio klipo idėją apibendrino režisierė L. Kazbaraitė.

Klipo lyčių lygybės skatinimu džiaugiasi ir dainininkė Migloko: „Mes dažnai gėdijamės įvairių dalykų. Jei kažkas kažką padaro ne pagal visuomenės normas – pasmerkiame. Noriu, kad neliktų to žodžio „gėda“. Nereikia gėdytis to, koks esi.“

Atlikėjai pritarė ir klipo idėjos bendraautorė Benita Paplauskaitė: „Šiuo muzikiniu klipu norime vienyti tuos, kurie dažnai lieka visuomenės užribyje. Esame už drąsias asmenybes, žmonių vienybę ir lygybę, tikime, kad šiuolaikinis žmogus suvokia diskriminacijos beprasmybę.“

Muzikinio klipo „UFO“ prodiuseris Alvydas Kaškonas atskleidžia, kad prie idėjos realizavimo prisidėjo jaunosios kartos kino bei televizijos talentai.

„Labai smagu kurti tokius projektus, kuriuose susirenka savų sričių profesionalai, todėl pats didžiausias ačiū visai komandai. Tikiu, kad muzikinis klipas „UFO“ bent maža dalimi prisidės prie sąmoningesnės bei tolerantiškesnės visuomenės skatinimo“, – kalbėjo prodiuseris A. Kaškonas.

Kviečiame peržiūrėti kūrybos namų „Feel Reel“, muzikinės grupės „The Roop“ ir atlikėjos Migloko muzikinį klipą „UFO“.

Balsuoti galima puslapyje http://klipvid.lrt.lt/ iki vasario 12 dienos. Nugalėtojams atiteks piniginiai prizai, kurių fondas – 7 500 eurų. Apdovanojimai vasario 21 dieną bus transliuojami per LRT PLIUS iš Knygų mugės „Muzikos salės“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.