Naujienų srautas

Tavo LRT2019.02.09 21:04

Klausiate – atsakome. D. Užkuraitis paaiškino, ką ir kodėl vadiname Vudstoko vaikais?

1969 metais Vudstoko vietovėje įvyko didžiausias visų laikų roko muzikos festivalis, sutraukęs daugybę muzikantų ir klausytojų. „Jie yra Vudstoko vaikai, nors dabar juos galima vadinti Vudstoko seneliais, – sako LRT RADIJO laidos „Vudstoko vaikai“ redaktorius Darius Užkuraitis.  

„Klausausi LRT RADIJO ir ne vieną sykį esu girdėjęs išsireiškimą „Vudstoko vaikai“. Kodėl jis vartojamas ir kas jie tokie buvo? Pati melodija nebloga, graži, bet kas tie Vudstoko vaikai, ką jie padarė. Paprotinkite“, – prašo klausytojas iš Lazdijų rajono.   

Į klausimą atsako per LRT RADIJO laidos „Vudstoko vaikai“, redaktorius Darius Užkuraitis. „Vudstoko festivalis yra laikomas roko muzikos viršūne. Festivalis turėjo savo dvasią, ir būtent tie muzikantai, kurie remiasi Vudstoko festivalio dvasia, nors jame ir nebuvo, ir yra Vudstoko vaikai. Tad Vudstoko vaikai yra roko muzikantai, užaugę su Vudstoko festivalio tradicijomis“, – aiškina jis.

D. Užkuraitis skaičiuoja, kad festivalis vyko 1969 metais, jo klausytojams galėto būti apie 18 metų, tai reiškia, kad jiems dabar yra apie 70 metų. „Jie ir yra Vudstoko vaikai, nors dabar juos jau galima vadinti Vudstoko seneliais, – sako laidos redaktorius. – Elvis Presley dar 6-ojo dešimtmečio pradžioje grojo rokenrolą, iš jo ir atsirado roko muzika, todėl roko muziką klausosi visi – nuo naujagimių iki senelių. Yra rokerių, kurie dainuoja ir groja iki šių dienų, pavyzdžiui, Mickas Jaggeris, kuriam jau daugiau nei 70 metų.“

Pirmasis Vudstoko festivalis vyko 1969 metais, antrasis – 1994 metais. D. Užkuraitis sako, kad vienintelis atlikėjas, kuris dalyvavo abiejuose, yra Joe Cockeris. Beje, atlikėjas kelis kartus lankėsi ir Lietuvoje, jis  čia turi daug gerbėjų. „Jis atspindi Vudstoko dvasią ir yra Vudstoko vaikas“, – teigia laidos „Vudstoko vaikai“ redaktorius.

Parengė Dalia Smagurauskaitė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą