Tavo LRT

2019.02.01 14:59

„Ką po darbo?“ G. Oganauskas: jei tik galėčiau, baigęs dienos veiklas keliaučiau

„Kai dirbi kūrybinį darbą, turi pasisemti įvairiausių įspūdžių tam, kad juos galėtum vėliau pritaikyti savo veikloje“, – sako LRT generalinio direktoriaus pavaduotojas Gytis Oganauskas. Anot jo, tai galima padaryti besilankant parodose, ragaujant maisto, susipažįstant su naujais miestais.

LRT generalinio direktoriaus pavaduotojas G. Oganauskas tikina, kad jei tik galėtų, po darbo keliautų.

„Aš manau, kai dirbi kūrybinį darbą, turi pasisemti įvairiausių įspūdžių tam, kad juos galėtum vėliau pritaikyti savo veikloje. Tam yra tikrai puikus būdas: apsilankai parodose, pamatai nepažintus miestus, paragauji neragauto maisto, išgirsti miesto garsus ar pasineri į kokį nors gerokai didesnį miestą nei Vilnius“, – vardija jis.

Anot G. Oganausko, pakeisti aplinką – visada naudinga: „Mano pastarųjų kelių mėnesių užsiėmimas – įsigijau virtualiosios realybės akinius ir dabar stengiuosi „nepaskęsti“ toje virtualiojoje realybėje, bet sužinoti, kas tai yra per dalykas ir kaip galima būtų jį pritaikyti mūsų darbe.“

Be susidomėjimo virtualiaja realybe, LRT generalinio direktoriaus pavaduotojas pasakoja atradęs ir kitų užsiėmimų, kuriais anksčiau taip nesidomėjo.

„Neseniai pirmą kartą buvau poezijos vakare, kuriame kolega Mindaugas Nastaravičius pristatė savo naują knygą. Man tai buvo visiškai nauja patirtis, kur žmonės susirenka ir valandą klauso kaip kitas žmogus skaito savo eiles. Užsikrėčiau buriavimu. Nesu profesionalus buriuotojas, bet kartais pasitaiko proga tiesiog sudalyvauti žurnalistų buriavimo varžybose ir panašiai.

Atsirado galimybė plaukti su jachta „Ambersail“. Buvo tokia ekspedicija, kuri vadinosi „Kita pasaulio pusė“. Kaip jie patys sakė, jeigu bedi adata per gaublį nuo Lietuvos, tai išlendi kažkur prie Okeanijos, Polinezijos... Man buriavimas patiko tuo, kad iš tikrųjų visiškai atsijungi. Kai išplauki neveikia mobilieji telefonai ir niekas tavęs negali trukdyti darbo klausimais. Šiuo atveju tu esi visiškai atitrūkęs ir gyveni toje rutinoje“, – apie buriavimą kalba G. Oganauskas.

Vasaros metu jis aiškina bandantis įvairias naujas veiklas – viena jų, pavyzdžiui, skridimas sklandytuvu: „Žinoma, to negali daryti kiekvieną savaitgalį, bet išbandyti kažkokį dalyką, kurio nesi bandęs, tai pakankamai svarbu.“

Parengė Viktorija Juškauskaitė.

Daugiau – įraše.