Tavo LRT

2019.01.29 19:12

E. Daugėlaitė: vieną savo savybę eteryje turiu užgniaužti

LRT.lt 2019.01.29 19:12

„Kadangi esu informacinės-pramoginės laidos vedėja, savo pašnekovų nebandau įsprausti į kampą ir visai dienai sugadinti nuotaikos, tačiau jei būčiau analitinės laidos vedėja, galbūt parodyčiau kitokį savo veidą ir visai kitaip bendraučiau su pašnekovais“, – portalui DELFI.lt sako LRT TELEVIZIJOS laidų vedėja Eglė Daugėlaitė. Ką gali žinoti, galbūt vieną dieną tikrai pamatysite Eglę analitinėje laidoje – ji dažnai priima skirtingus profesinius iššūkius.

– Atrodo, kad esi tobula. 

– Nieko nėra tobulo – visi turime netobulumų. Veikiausiai būtų labai neįdomu būti tobuliems.

– Tave mato televizijos eteryje, esi renkama mylimiausia vedėja, tikriausiai daugelis atpažįsta gatvėje. Ar tai kaip nors įpareigoja?

– Galbūt būdamas viešumoje esi įpareigotas daugiau galvoti, bet tai nereiškia, kad negali atsipalaiduoti, garsiai juoktis ir visada turi galvoti, ar esi su tinkamu makiažu. Ir gatvėje mane nedažnai stabdo, nebent po kažkokių svarbesnių transliacijų. Tokiais atvejais būna malonu, tarsi sulauki kažkokio atsako už darbą.

Vis dėlto manau, kad sostinė netokia ir didelė – vilniečiai nuolat mato žinomus žmones, garsius aktorius ir televizijos laidų vedėjus. Jie veikiausiai jau įpratę sutikti juos, pavyzdžiui, prekybos centre po darbo. Be to, nemanau, kad mano profesija kažkuo ypatingesnė, galbūt tik daugiau matoma ir labiau aptarinėjama.

V. Radžiūno/LRT nuotr.

– Esi vedusi visai šaliai labai svarbias transliacijas, pavyzdžiui, popiežiaus Pranciškaus vizito metu. Ilgai ruošeisi?

– Turbūt ne tiek daug, kiek organizacinis komitetas, bet ne tiek mažai, kiek žmogus, tiesiog norintis apsilankyti viename iš vizito renginių. Stengiausi aprėpti kiek įmanoma daugiau, o man padėjo ne vieną mėnesį dirbusi komanda. Ir LRT kolegos, ir vizito organizacinis komitetas. Tai ir buvo mano stiprybė ir ramybė, padėjusi išlaikyti tvirtą stuburą ir ramų temperamentą.

Per dvi transliacijos dienas tiesioginiame eteryje dirbau daugiau nei 13 valandų. Tai buvo išbandymas ir mano profesionalumui, ir mano pašnekovams, kurie buvo tikri savo sričių žinovai.

V. Radžiūno/LRT nuotr. 

– Esi sakiusi, kad pati save įmeti į sudėtingus projektus, o paskui žiūri, kaip išplaukti. Čia tavo sėkmės formulė?

– Trokštu profesinių iššūkių. Profesinėje veikloje negali užmigti ant laurų ar ilgai verkti dėl bet kokio nuopolio. Reikia nepalūžti, mokėti priimti kritiką, užsiauginti storą odą, rizikuoti ir priimti iššūkius.

Kai kurie jų saugesni, paprastesni, pavyzdžiui, koncertų transliacijos, kiti, pavyzdžiui, Dainų šventė, yra svajonės išsipildymas.

V. Radžiūno/LRT nuotr. 

Nepakartojamas jausmas, kai matai, kaip tūkstantinė minia dainuoja dainas, kurias pati kažkada toje pačioje estradoje dainavai. Tai labai jaudina. Juk kažkada net nedrįsai pasvajoti, kad kada nors galėsi vesti renginį, kurį visuomet veda patys profesionaliausi vedėjai.

– Tikriausiai popiežiaus vizitą, Dainų šventę ir karališkųjų vestuvių transliacijas galima vadinti ryškiausiais šių metų karjeros pasiekimais. Kaip sekėsi ruoštis vestuvėms?

– Čia turėjau visišką laisvę sukurti laidą tokią, kokią įsivaizdavau. Tai, kas man buvo įdomu, buvo įgyvendinta. Žinoma, idėjų buvo ir daugiau, tačiau transliacija ne tokia ilga, kad būtų galima viską parodyti.

– Nekankina košmarai apie darbą?

– Kartais sapnuoju, kad kalbuosi su pašnekovu, tačiau nežinau, kas jis toks ir kodėl turiu jį kalbinti. Rodos, turėsiu paprašyti jo prisistatyti ir papasakoti, kodėl jis atvyko į laidą.

– Galbūt daugeliui Eglė Daugėlaitė yra karjeros moteris, o kas esi pati sau?

– Apie save kalbėti sunkiausia. Turbūt 90 proc. esu tokia, kokia mane matote prieš kameras. Esu tikra – nereikia stengtis pasirodyti geresne, nei esi iš tikrųjų. Prieš kameras tai visada pasimato. Čia svarbiausia tavo žinios, pasiruošimas ir gebėjimas išsisukti iš įvairiausių situacijų. Tik galbūt tenka humoro jausmą kiek „suvynioti“ – jis ne visada tinkamas.

V. Radžiūno/LRT nuotr. 

Tačiau tikrosios manęs žiūrovas pamato labai daug. Žinoma, stengiuosi išlikti neutrali ir išklausyti visas puses. Kadangi dirbu informacinės-pramoginės laidos vedėja, visuomet gerbiu savo pašnekovą ir nesistengiu įspausti jo į kampą, kad iš laidos išeitų prastos nuotaikos. Galbūt jei būčiau analitinės laidos vedėja, žiūrovai pamatytų kitokią Eglę, visai kitaip bendraujančią su pašnekovais.

– Esate scenos žmogus, nuo vaikystės grojote smuiku, muzikavote. Galima sakyti, kad jau nuo mažų dienų buvote pasiruošusi tiesioginiam eteriui?

– Išmokau priimti stresą ir susikaupti prieš svarbų koncertą. Kai kurie mano įgūdžiai išliko iki šiol. Pavyzdžiui, prieš tiesioginį eterį mieliau lieku su scenarijumi ir tekstu, nebendrauju su kolegomis ir susikaupiu laidai. Kažkada taip likdavau su partitūromis ir ruošdavausi koncertui ar atsiskaitymui muzikos mokykloje.

V. Radžiūno/LRT nuotr. 

Nors mokėdavau susikaupti, buvau linksmas vaikas, turėjau labai daug draugų. Vyresnė sesuo man parodydavo labai daug įdomių dalykų, skirtingų muzikos grupių, įdomių laidų, tad tapo savotiška mano vedle ir, manau, kad būtent dėl to turėjau labai platų akiratį.

– Yra situacijų, kai žinomumas padeda?

– Stengiuosi nesinaudoti šia korta, nebent galbūt kartais žinomumas tiesiog suveikia, nes tave atpažįsta, tačiau tuo nepiktnaudžiauju. Esu tikra, kad kuklumas visada puošia, be to, kiekvieno darbo atstovas privalo būti gerbiamas ir neturėtų turėti kokių nors privilegijų.