Naujienų srautas

Tavo LRT2019.01.29 15:08

„(Ne)emigrantai“: įveikusi 800 km pėsčiomis atrado svajonių profesiją ir gyvenimo meilę

LRT.lt 2019.01.29 15:08

„Vienas klientas nori, kad ilgaplaukį šuniuką apkirpčiau kaip meškiuką, nors jam plaukų negalima nukirpti. Visko būna. Prašo liūtuką padaryti – lieka pūkuota galva, beplaukis kūnas, letenytės ir uodegos galas pūkuotas“, – šio vakaro LRT TELEVIZIJOS laidoje „(Ne)emigrantai“ pasakoja lietuvė Simona. Ji Ispanijos Eldos miestelyje kerpa šunis. Emigrantė sako, jog dirba savo svajonių darbą, nepaisant to, kad klientų pasitaiko itin įnoringų.

Nors dabar Simona su šypsena veide kiekvieną dieną kerpa ir šukuoja gyvūnus, dar visai neseniai jos gyvenimas buvo kitoks. Prieš atidarant nuosavą šunų kirpyklą, moteriai teko išbandyti ne vieną sunkų darbą – pavyzdžiui, valyti butus ką tik pastatytuose namuose. Sprendimas palikti Lietuvą taip pat nebuvo lengvas. Simona 7-erius metus darbavosi tame pačiame restoranų tinkle – atlyginimą gaudavo neblogą ir žinojo: svetur teks viską pradėti iš naujo, o ar pasiseks – nežinia.

Situaciją pakeitė netikėtai susiklosčiusios aplinkybės: „Lietuvoje ėmė nesisekti. Nesisekė meilė ir nuo darbo buvau pavargusi. Galvojau, kad reikia kažką daryti. Mama prieš išvažiuojant paklausė, kada grįšiu. Sakau, jeigu bus viskas gerai, negrįšiu, o jeigu ne – tai greitai.“ Dvi paros mikroautobuse ir Simona atsidūrė Ispanijoje. Nors ispaniškai ir nekalbėjo, netrukus įsidarbino kavinėje.

Laidos stop kadras

Visgi kuo toliau, tuo mažiau laiminga ji jautėsi dirbdama maitinimo įstaigose, ėmė galvoti apie kardinalius pokyčius. Ji metė darbą kavinėje ir pasiryžo įveikti katalikų piligriminį kelią, besidriekiantį net 800 kilometrų. Šiais laikais juo keliauja veikiau ne katalikai, o tiesiog save atrasti norintys ar iššūkių ieškantys žmonės. Po kelionės, Simonos požiūris į tai, kas svarbu ir kas ne, pasikeitė iš esmės.

Anksčiau ji manė, kad laiminga bus tada, kai uždirbs daug pinigų ir turės daug gražių daiktų. Įveikusi piligrimų kelią, išmoko įžiūrėti grožį kasdienybės akimirkose. „Anksčiau rūpėdavo nuolaidos, reikėdavo eiti apsipirkti. O po Jokūbo kelio viskas pasikeitė“, – sako lietuvaitė. Nuėjusi Jokūbo kelią, ji atrado ne tik savo svajonių profesiją, bet ir gyvenimo meilę – ispaną Felipę.

Simonos laimės paieškos – „(Ne)emigrantuose“ šį vakarą 19:30 val. per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT.LT.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą