Tavo LRT

2019.01.25 13:37

Sužaistas ketvirtasis LRT „Prototo“ žaidimas

LRT.lt 2019.01.25 13:37

Išsprendus techninius nesklandumus ketvirtadienio vakarą vėl transliuotas LRT „Prototo“ žaidimas. Tiesa, šį kartą žaidėjų mobiliųjų telefonų ekranuose pasirodė ir naujasis žaidimo vedėjas Audrius Giržadas, kuris pateikė klausimų iš literatūros, istorijos ir chemijos sričių. Šį kartą protų kovoje dalyvavo penki tūkstančiai žaidėjų, o finalinį klausimą pasiekė net 29 dalyviai.

Pirmieji klausimai žaidėjams pasirodė nesunkiai įveikiami. Dauguma dalyvių teisingai atsakė į šiuos klausimus: kas įkūrė Vilnių? Kelintais metais Lietuva debiutavo „Eurovizijos“ dainų konkurse? Kiek spalvų sudaro vaivorykštė? Kiek minučių trunka vienas futbolo kėlinys?

Aštuntąjį klausimą pasiekė beveik 600 dalyvių, tačiau į klausimą, kurią kraujo grupę turintis žmogus laikomas universaliu donoru, teisingai atsakė tik pusė iš jų. Toliau buvo užduoti šie klausimai: kuriame kare dalyvavo ir Orleano mergelė Žana D‘ark? Kaip pavadintas pagrindinis Čarlzo Darvino veikalas? Kas yra fachverkas? Kuris iš šių cheminių elementų pavadintas ne miesto garbei?

Kadangi net 40 žmonių atsakė teisingai į visus 12 klausimų, o žaidimo prizas yra nedalomas, pirmąjį kartą skambėjo ir papildomas žaidimo klausimas. Į papildomą klausimą, kaip vadinamas pagrindinis Kanų kino festivalio prizas, teisingai atsakė 29 žaidimo dalyviai, tad šį kartą nugalėtojas buvo renkamas iš 29 finalininkų. Sėkmė nusišypsojo žaidėjui Viliui iš Marijampolės, gyvenančiam Vilniuje. Jis laimėjo prizą – išmanųjį telefoną „iPhone XS“.

Apie laimėjimą Vilius sužinojo tik šiandien ryte, mat vakar vakare laimėtojo vardo išgirsti nepavyko. Tad šio ryto žinia, nors ir nustebino, tačiau maloniai nudžiugino. Vilius tikina laimėti nesitikėjęs, tačiau toks prizas, kaip naujas išmanusis telefonas „iPhone XS“, tikrai motyvuoja žaisti.

Nugalėtojas teigia žaidęs kartu su sužadėtine ir broliu atskirais įrenginiais. Būtent brolis ir pakvietė žaisti LRT „Prototo“ žaidimą: „Jis – protmūšių mėgėjas, sužinojo apie programėlę, parodė man ir pasakė, kad turėčiau irgi sudalyvauti.“

Ketvirtojo LRT „Prototo“ žaidimo laimėtojas, paskatintas brolio, neseniai pradėjo vaikščioti į protmūšius. Interaktyvioje viktorinoje „Prototo“ Vilius dalyvavo ne pirmą kartą: „Buvau atsakęs iki 10 klausimo, daugiau nepasisekė, o šį kartą nusišypsojo sėkmė.“

Vilius teigia – šįkart klausimai jam pasirodė lengvesni, ypač paskutiniai. „Čia turbūt nuo žmogaus priklauso, bet man, pavyzdžiui, klausimas apie „Euroviziją“ buvo gana sunkus, ir dar variantai skyrėsi per vieną du metus, tai buvo sunku, teko spėti“, – kalba prizo laimėtojas.

„Prototo“ – pirmoji Lietuvoje tiesioginė interaktyvi viktorina, skirta išmaniųjų įrenginių naudotojams. Dalyviai, teisingai atsakę į visus 12 klausimų, tampa pretendentais laimėti naują išmanųjį telefoną „iPhone XS“. Kiekvieno žaidimo nugalėtojas burtais renkamas tą patį vakarą.

Kitas žaidimas vyks po savaitės — sausio 31 d. 20.40 val. jūsų išmaniuosiuose telefonuose!