Tavo LRT

2019.01.25 12:28

L. Rasutis: jei vyras nemuša ir negeria – negi tiek pakanka?

LRT.lt 2019.01.25 12:28

Prieš dešimtmetį Amerikos lietuvė, linksmuolė Lidija Rasutis kaip viesulas įsiveržė į pramogų pasaulį, sužibėjo ne viename muzikiniame televizijos projekte, tačiau prieš kelerius metus iš viešojo gyvenimo pasitraukė. Slėptis privertė skaudi priežastis – netikėta sužadėtinio mirtis.

„Su sužadėtiniu Medardu buvome kartu beveik trejus metus. Deja, jis  mirė nuo sepsio, mums viešint Milane. Man tai buvo didžiulis smūgis. Dabar pradedu atsigauti. O visi sakė – kokia tu „faina“, linksma. Bet manęs niekas nematė, kai man buvo blogai. Aš  atsiguldavau ant sofos, žiūrėdavau serialus, niekas nežinojo, jog esu Lietuvoje“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Stilius“ pasakoja L. Rasutis.

Po skaudžios netekties į gyvenimą ji pradėjo žiūrėti kitokiu žvilgsniu. „Dabar gyvenu labai ramiai, kitaip. Negali visada dūkti, šėlti, bėgti, vis tiek gyvenimas ir metai duoda savo, bet nėra taip, jog aš esu visiškai pasidavusi, noriu atsigulti ir  numirti. Tikrai ne“, – atvirauja Amerikos lietuvė.

Prisimindama skaudulius L. Rasutis nekaltina nei gyvenimo, nei likimo. Moteris tiki senu posakiu: „Mes planavome, o Dievas pasijuokė iš mūsų planų“. Daugiau nei trejus metus su Kanados lietuviu M. Karaliumi L. Rasutis buvo pora. Būdami Milane, sužadėtiniai įsigijo bilietus į Čikagą, kur būtų susituokę, o grįžę į Lietuvą žadėjo kurti šeimos židinį. Deja, gražioms svajonėms nebuvo lemta išsipildyti. Milano ligoninėje vyrą ištiko sepsinis šokas.

„Buvo labai skaudus momentas, kai Medardas paliko šį pasaulį. Aš nesu auka, esu laiminga, kad sutikau tokį žmogų ir patyriau tokią meilę. Retai būna, kad žmogus gyvenime yra toks laimingas. Man buvo labai gera su juo“, – pasakoja moteris.

L. Rasutis prisimena paskutinę jųdviejų vasarą ir tikina atkreipusi dėmesį į lemtingus ženklus: „Aš sapnavau, kad jis nukrito nuo laiptų mano namuose. Pasakiau apie savo sapną, bet jis ne numirė jame, o užsigavo, nuslydo, nukrito. Prisimenu, pasakiau būti atsargesniam.“

Blogu žodžiu L. Rasutis nemini ir savo buvusio sutuoktinio, kuriam po 27-erių santuokos metų pasiūlė eiti skirtingais keliais. Žinoma, tąkart dėl savo poelgio buvusi verslininkė sulaukė aplinkinių skepsio. L. Rasutis užbėga už akių ir priduria, jog nei viešumas, nei trečias asmuo šeimos nesugriovė.

„Lietuvoje man daug kas sakė: „Ką tu darai?“ Tu vis tiek gerai gyveni, tavęs nemuša,  vyras – ne alkoholikas. Aš galvoju: tai tiek moteriai reikia iš gyvenimo, kad vyras nebūtų alkoholikas, kad nemuštų, o ką daugiau jis daro, gali viską priimti?“ – kalba pašnekovė.

Apie L. Rasutis išgyvenimo ir emocijų verpetus, didžiąją gyvenimo meilę – šeštadienio vakarą 19.30 val. laidoje „Stilius“ per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT.lt. Vedėja Violeta Baublienė.