Naujienų srautas

Tavo LRT2019.01.30 10:05

G. Martirosianaitė negali patikėti tuo, kam ryžosi: įšoko į ledinę eketę

„Išsijudino kūnas, atrodo, kad esu iš esmės po gero miego, sporto ir puikios dienos. Jaučiuosi dar kartą pabudusi“, – po šuolio į ledinį vandenį portalui LRT.lt sako Gabrielė Martirosianaitė. Vis dėlto televizijos laidų vedėja pripažįsta, kad dar tą patį rytą galvoje sukosi pabėgimo planas. Be to, priduria ji, šokti į eketę pasiryžo pirmąjį kartą. 

A. Dzeranovas: nors Gabrielė jaudinasi, bet tikrai pasiryžo

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos vedėja G. Martirosianaitė sutiko su LRT PLIUS laidos „Į sveikatą!“ vedėjo Alano Dzeranovo avantiūra – pasiryžo šokti į eketę pirmąjį kartą.

„Filmuoju reportažus ir pakalbinau ją prisijungti. Norime papuošti laidą, nes kai ateina svečiai, būna daug gerų emocijų. Gabrielei tai nauja ir nebandyta sritis, daug bendravome ir susirašinėjome. Aš matau, kad jai rūpi, jaudinasi, bet kartu ir nori“, – kalba treneris.

E. Genio/LRT nuotr.

Anot jo, ši pramoga dabar „ant bangos“: „Žmonės aplink dalijasi savo patirtimis, nes tai reikalinga ir sveika. Rengsiu reportažą apie eketę, trumpai papasakosiu ir pakalbėsiu apie jos naudą, privalumus, šaltą vandenį ir stadijas, kaip jį prisijaukinti. Taip pat, kokie procesai veikia organizme, kai lendame į eketę, ką gauname ir ką aš gavau per 480 kartų maudynių šaltame vandenyje.“

Laidos „Į sveikatą!“ vedėjas A. Dzeranovas žada savo patirtimi pasidalinti ir su viešnia – pamokys, kaip pirmą kartą šokti į eketę, o prieš tai ir pasiruoš: „Darysime treniruotę, pasportuosime. Ilgai nelaukę lipsime į vandenėlį.“

Praėjusią žiemą A. Dzeranovas tokį pat iššūkį metė ir laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėjui Ignui Krupavičiui.

„Jis sutiko ir džiaugėsi, bet taip išėjo, kad pasirinko pačią šalčiausią dieną. Ta pati situacija ir šįkart – Gabrielė sutiko, ruošėsi, kvėpavo grynu oru ir pratinosi. Šiandien ryte buvo 18 laipsnių šalčio, tad tikrai panašu“, – priduria treneris.

G. Martirosianaitė: galvoje sukasi pabėgimo planas

Laidos „Į sveikatą!“ komandos siūlymo sulaukusi G. Martirosianaitė pasakoja, kad sprendimą apsvarstyti teko, tačiau dabar jos gyvenime – iššūkių metas.

„Pagalvojau, ką jie man siūlo ir kodėl. Tačiau Ignas žinojo, kokiam žmogui reikia tai pasiūlyti. Jis žinojo, kad aš sutiksiu, nors ir pasispyriojau, o šiandien galvojau šimtą priežasčių, kaip išvengti šio dalyko. Tačiau, manau, kad čia ir dabar man reikia įveikti šitą užduotį“, – tikina ji.

Prieš treniruotę televizijos laidų vedėja pripažino, kad kilo dvejonių: „Galvoje mano sukasi pabėgimo planas. Be to, svarstau, kaip už tai atsilyginti.“

E. Genio/LRT nuotr.

Besiruošdami šuoliui į šaltą vandenį, A. Dzeranovas ir G. Martirosianaitė pasiliko laiko sportui ir kvėpavimui.

„Šiemet išsikėliau sau tikslą išmokti čiuožti snieglente. Mokausi intensyviai, turiu žymes ant kojų nuo kritimų. Grūdinimasis vyksta, keliu sau tikslus ir noriu išmokti naujų dalykų – vienas jų yra išmokti čiuožti snieglente, o kitas – šokti į eketę. Pati sakau ir netikiu“, – šypsosi ji.

Pasak G. Martirosianaitės, ji mėgsta sportuoti ir palaiko sveiką gyvenimo būdą: „Šiuo metu gyvenu taip – man patinka iššūkiai, norisi praplėsti komforto ribas, nesakau, kad iš jų noriu išeiti, bet ją tikrai reikia praplėsti, kad tam tikri dalykai taptų malonūs. Man patinka sportuoti, patinka judėti, tad su treneriu pasportuosime, kad nebūtų labai šalta.“

Fizinis krūvis padeda ne tik gyvenime, bet ir darbe. „Turbūt mano darbo dalis yra būti pasirengusiai, ilgos eterio ir renginių valandos, stovėjimas ant aukštakulnių, reikia jėgų, kad neskaudėtų nugaros. Nuolatos sportuoju ir palaikau sveiką gyvenseną. Man svarbu, ką valgau ir kaip valgau, kaip išsimiegu. Ne tik dėl darbo, bet dėl ilgo gyvenimo“, – portalui LRT.lt sako televizijos laidų vedėja.

E. Genio/LRT nuotr.

Vasarį prasidės nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pusfinaliai, tad G. Martirosianaitė žada nesusirgti: „Atiduodu save į trenerio rankas ir manau, kad viskas bus gerai.“

Suprato, kad kelio atgal nėra

Po treniruotės ant įšalusio ežero, A. Dzeranovas ir G. Martirosianaitė atliko keletą taisyklingo kvėpavimo pratimų ir lipo į šaltą vandenį, kurio temperatūra siekė 3 laipsnius šilumos. Tuo metu lauke – 7 laipsniai šalčio.

Išlipusi iš eketės G. Martirosianaitė pasakojo, kad susikaupti padėjo trenerio žodžiai.

E. Genio/LRT nuotr.

„Bet kuriame sporte, kuriuo užsiimčiau, stengiuosi klausyti profesionalo. Jeigu man Alanas pasakė nusiraminti, susikaupti ir nepanikuoti, taip ir padariau. Jaučiau, kad netoli ta riba, kai norisi sakyti „ne, negaliu“. Vienintelis kelias buvo susitelkti. Tai nėra malonus dalykas, kelio atgal nėra, tad susikaupi ir susitelki, galvoji, kad priimsi šaltį ir įleisi į save. Negaliu patikėti, kad taip padariau“, – džiūgauja televizijos laidų vedėja.

Paklausta, ar žada kartoti šią patirtį, kurią užfiksavo ir televizijos kameros, G. Martirosianaitė pripažino, kad norėtų.

„Šiaip galvojau, kad nenorėsiu kartoti, dar kai nebuvau bandžiusi. Dabar mąstau, jog galėčiau tai pakartoti. Jausmas, kai plaštakos ir kūnas atitirpo, nerealus. Atrodo, kad esi išgėręs daug kavos puodelių, nes akys plačiai atmerktos. Išsijudino kūnas, atrodo, kad esu iš esmės po gero miego, sporto ir puikios dienos. Jaučiuosi dar kartą pabudusi.

Tiesą sakant, tų kamerų nemačiau. Kai turi lipti į vandenį, negalvoji, kas yra aplinkui, tiesiog esi čia ir dabar, kad nesupanikuotum ir neišsigąstum, nes iš tikrųjų labai labai šalta“, – kalba ji.

Anot G. Martirosianaitės, dabar svarsto, kam mesti šį iššūkį ir kartu džiaugiasi jį priėmusi.

Laidą „Į sveikatą!“ galite stebėti per LRT PLIUS vasario 2 dieną 10 valandą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi