Tavo LRT

2019.01.24 15:24

Architektūriniai ieškojimai Vilniuje: kodėl modernizmas – sėkmingo gyvenimo pažadas?

LRT.lt 2019.01.24 15:24

Architektūrinis istorinis projektas – LRT PLIUS laida „Stop juosta“ jau aplankė 30 Lietuvos miestų – nuo Kudirkos Naumiesčio iki Zarasų, ieškodama juose tarpukario modernizmo: pirmosios Lietuvos respublikos ženklų ir jautrių amžininkų prisiminimų, kurie nepalieka abejingų.  

Aplankiusi daugybę Lietuvos miestų ir susipažinusi su jų architektūros istorija, laidos „Stop juosta“ kūrybinė komanda čia sustoti neketina ir keliauja toliau – į Baltarusiją, Lenkiją ir Latviją pro Vilnių – tuometinę tranzitinę sankryžą – iš Minsko į Karaliaučių, iš Maskvos ar Sankt Peterburgo į Varšuvą, ar iš Lenkijos į Rygą. Pirma stotelė – Vilnius. Čia atvyksta architektūros ekspertas iš Lenkijos – dr. Michal Pszcolkowski. Taip pat dalyvauja ekspertai iš Lietuvos – prof. dr. Marija Drėmaitė, Jolita Kančienė ir doc. dr. Kastytis Antanaitis.

Pasak lenkų ekspertų, modernizmas – tai kaip sėkmingo gyvenimo pažadas ir priminimas, kad patys turime to siekti. Laidoje apie Vilnių sužinosite, kodėl šis laikotarpis sostinėje vadinamas Lenkijos tarpukariu, kuo miesto modernizmo architektūra išskirtinė Lietuvos ir Europos kontekste, kaip atrodo Varšuvos mokykla bei geriausių Lenkijos architektų darbai, Lietuvoje nežinomas geltonas smiltainis ir nuo lankytojų akių paslėpta tarpukario freska, simbolizuojanti turtus ir sėkmę. Apie tai – jau greitai LRT PLIUS laidoje „Stop juosta“.

Detalesnę informaciją apie maršrutus ir visas svarbiausias naujienas galite sekti laidos „Stop juosta“ „Facebook“ paskyroje: https://www.facebook.com/stopjuosta/