Tavo LRT

2019.01.23 17:01

Gyvenimo kokybės paieškos R. Petrauską atvedė prie viryklės

LRT Televizijos laida „Gyvenimas“, LRT.lt2019.01.23 17:01

„Tai, ką mes gyvenime darome, yra savotiškos žiurkių lenktynės, kuriose visi bėga ir nelabai žino, dėl ko“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Gyvenimas“ kalba laidų vedėjas, rašytojas, protmūšių organizatorius ir vedėjas Robertas Petrauskas. Kuriam laikui žinomas vyras nuo šių gyvenimo lenktynių buvo visai atsiribojęs, o dabar tikina – tai paskatino į savo gyvenimą pažvelgti iš šalies ir pradėti keistis.

„Kai susipažįstu su žmonėmis, kažkodėl jie klausia: ką tu veiki? Na, sakau, protų kovas organizuoju, kartais kokią knygą parašau. Aha, klausia, o ką normaliai gyvenime veiki?“ – šypsodamasis pasakoja R. Petrauskas. Prieš metus krepšinio komentatoriaus karjerą baigęs vyras tikrai turi ką veikti – jau dešimt metų organizuoja protų kovas, neseniai pasirodė ilgai laukta trečioji jo knyga apie Antrąjį pasaulinį karą, ne mažiau svarbus ir vedėjo darbas LRT viktorinoje „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“.

Vis dėlto jau kurį laiką gyvenimo kokybę R. Petrauskas matuoja ne profesiniais pasiekimais, o pagal tai, ar spėja šeimai pagaminti vakarienę.

„Tai, ką mes gyvenime darome, yra savotiškos žiurkių lenktynės, kuriose visi bėga ir nelabai žino, dėl ko. Nes vienintelis tikras dalykas, kurį žinome, yra tai, kad visi mirsime. Visa kita keičiasi. Tose žiurkių lenktynėse aš 4 mėn. buvau įjungęs „off“ mygtuką – išvažiavau į sodybą, kur neatsakinėjau į laiškus, nekėliau telefono ragelio ir t. t. Grįžęs vasaros pabaigoje tikėjausi, kad būsiu iškritęs iš konteksto, atsilikęs nuo to beprotiško bėgimo, bet pamačiau, jog aplinkiniai nė trupučio toliau nenubėgo ir kaip buvo, taip ir yra toje pačioje vietoje – niekas nepasikeitė“, – kalba R. Petrauskas, kurį poilsis nuo šurmulio paskatino į savo gyvenimą pažvelgti iš šalies ir pradėti keistis.

Laidos kūrėjų nuotr.

Vienu iš tokių pasikeitimų tapo sveikos mitybos kursai, po kurių vyras ne tik ėmė vadovautis pagrindiniais sveikos gyvensenos principais, bet ir pamėgo gaminti. Anksčiau virtuvės vengdavęs R. Petrauskas dabar stengiasi kasdien žmonai ir dukroms pagaminti sveikus pusryčius ir vakarienę. Vienu jau firmine tapusios R. Petrausko košės receptu rašytojas pasidalys ir su laidos „Gyvenimas“ žiūrovais.

„Paimame kokių kruopų – tai gali būti bolivinė balanda ar paprastos miežinės – ir išverdame. Kad nebūtų beskonė, kiti deda sviesto, tačiau galima pagaminti ir skaniau. Truputį apkepiname kubeliais supjaustytos cukinijos su česnaku, įdedame šaukštą raudono pesto padažo, kurį galima pasigaminti patiems, tačiau tinka ir pirktinis. Trintuve susmulkiname 5–6 saulėje džiovintus pomidorus ir viską kartu sumaišome. Dedame tokios rožinės košės į lėkštę ir vaišiname visus. Valgo net tie, kurie sako, kad košės yra neskanios“, – tikina R. Petrauskas.

Atviras R. Petrausko interviu apie karjerą, šeimą, vidurio amžiaus krizę ir ramybės paieškas Indijoje – jau šįvakar, sausio 23 d., 19.30 val. laidoje „Gyvenimas“ per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT.lt. Vedėjas Edvardas Žičkus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.