Tavo LRT

2019.01.22 17:09

R. Bružas: situacija Izraelyje yra kiek kitokia, nei gali atrodyti

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.01.22 17:09

Apima neįprastas jausmas, kai keli šimtai metrų virš galvų praskrenda raketos, o naktį pažadina suveikusios priešraketinės gynybos garsai, LRT TELEVIZIJOS laidai „Labas rytas, Lietuva“ pasakoja Aurimas Mockus ir žurnalistas Rimas Bružas, šiuo metu viešintys Izraelyje. Čia juos atvedė ekspedicija „Nuo Baltijos iki Bengalijos“, skirta 90-osioms Antano Poškos kelionės į Indiją metinėms paminėti.

Žiniasklaida skelbia, kad šiuo metu situacija įtempta – Izraelis bombarduoja Siriją, Iranas grasina karu. „Vakar, apie pirmą valandą nakties, mus pažadino neįprastas garsas. Pamaniau, kad praskrido naikintuvas, tačiau Aurimas patikslino, kad tai suveikusi priešraketinė gynyba.

Atrodo, kad prašvilpia daugybė sviedinių, kurie nukris kažkur netoliese, nors iš tiesų jie gali nuskristi kelis šimtus kilometrų. Tik nubudę ryte sužinojome, kokia iš tiesų situacija“, – pasakoja R. Bružas.

Socialinio tinklo „Facebook“ paskyros „Nuo Baltijos iki Bengalijos“ nuotr.

Pasižiūrėti, kas dedasi lauke išėjęs A. Mockus sako, kad jausmas iš tiesų labai neįprastas – girdisi, kaip keli šimtai metrų virš galvų praskrenda raketos ir nežinia, kur jos gali nusileisti. „Vakar lankėmės vietoje, iš kurios matosi Golano aukštumos. Būtent jas ir bombarduoja Izraelio pajėgos“, – priduria A. Mockus.

Vis dėlto R. Bružas patikina, kad situacija nėra tokia dramatiška, kaip gali atrodyti perskaičius pranešimus žiniasklaidoje. Jo teigimu, gyvenimas teka sava vaga, prie Negyvosios jūros, kur lankosi ir mūsų keliautojai, žmonės vaikštinėja, maudosi. Žinoma, visi veiksmai atliekami už maždaug 130 km, patikslina žurnalistas.

Šiandien keliautojai palieka Negyvąją jūrą ir išvyksta į Haifą, iš kur ketvirtadienį laivu išplauks į Mersiną Turkijoje.

Kaip R. Bružas anksčiau sakė portalui LRT.lt, jau aišku, kad dėl situacijos Sirijoje ten patekti nebeliko vilčių: „Teks laivu iš Izraelio keltis į Turkiją, o tai labai brangus „malonumas“, kurio mūsų planuose nebuvo, bet nieko nepadarysi. Iš Turkijos, kur, grįždamas namo, lankėsi ir A.Poška, važiuosime į Iraną, aplenkdami Siriją ir Iraką.“

Socialinio tinklo „Facebook“ paskyros „Nuo Baltijos iki Bengalijos“ nuotr.

Aurimas Mockus ir Rimas Bružas leidosi į kelionę motociklu „Nuo Baltijos iki Bengalijos“. Ši ekspedicija skirta legendinės Antano Poškos kelionės motociklu į Indiją 90 metų jubiliejui paminėti. Daugiau naujienų apie ekspediciją – LRT.lt portale ir LRT paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.

Parengė Eimantė Juršėnaitė.

Išsamiau – vaizdo įraše.