Naujienų srautas

Tavo LRT2019.01.22 15:47

Dubajuje akušere dirbanti lietuvė apie savo profesiją: tai – viena pavojingiausių specialybių

LRT.lt 2019.01.22 15:47

Šį vakarą, sausio 22 d. LRT laidos „(Ne)emigrantai“ pašnekovė – jau 10 metų Jungtiniuose Arabų Emyratuose dirbanti akušerė-ginekologė iš Lietuvos Lina Skutaitė-Chaudhary. „Šioje šalyje akušerija-ginekologija yra viena iš pavojingiausių specialybių. Labai aiškiai ir atsakingai vartoju žodį „pavojinga“. Supraskite, jog čia negalimos jokios medicinos klaidos“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „(Ne)emigrantai“ pasakos Lina.  

Lina prisipažįsta, jog kiekvieną dieną rizikuoja – bet kuriuo momentu geras gyvenimas Arabų Emyratuose gali pasibaigti: „Mes visi, akušeriai-ginekologai arba chirurginės pakraipos gydytojai, dirbantys šioje šalyje, su savimi visada turime pasą ir bilietą atgal. Taip pat nelaikome pinigų savo sąskaitoje banke.“

Gydytoja pasakoja, kad įvykus bet kokioms komplikacijoms, medikams Emyratuose uždaromos sienos, blokuojamos banko operacijos ir sustabdoma licencija, kol išsiaiškinama, kas įvyko.

Laidos stop kadras

Visai neseniai, maždaug prieš pusę metų, taip nutiko L. Skutaitės-Chaudhary bendradarbei iš Amerikos. Lietuvė tuomet sulaukė labai netikėto skambučio – kolegė paskambino iš oro uosto ir pranešė, jog išskrenda ir niekada nebegrįš. Linos net automobilį paprašė parduoti, nes pati to padaryti jau nebespėjo.

„Ar jums atsakiau į klausimą, ką reiškia mano profesija šioje šalyje? Vaikštau ant ribos, kaip jūs matot. Arba taip, arba galiu nukristi. Didžiulė atsakomybė, rizika, bet reikia priimti, kaip yra“, – savo istorija „(Ne)emigrantuose“ pasidalins Lina.

Bet yra ir kita, daug malonesnė pusė. Pasak Linos, nė vienoje kitoje šalyje gydytojai nejaučia tiek daug dėmesio ir pagarbos. O ir medikų atlyginimai Dubajuje yra gerokai didesni nei Europos šalyse.

„Vienas iš motyvų, kurie laiko mane šioje šalyje, yra pagarba mano profesijai ir darbui. Gydytojas čia labai gerbiamas“, – pasakos Dubajaus lietuvė.

Apie kultūrinius Europos ir Vidurinių Rytų skirtumus bei iššūkius medikams Jungtiniuose Arabų Emyratuose – laidoje „(Ne)emigrantai“ jau šį vakarą 19:30 val. per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT.LT. Reportažus rengia Orijus Gasanovas ir Akvilė Kavaliauskaitė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi