Tavo LRT

2019.01.18 16:11

„Lietuva mūsų lūpose“: propagandos stebėsena ir poetinis spektaklis

LRT.lt 2019.01.18 16:11

Per pastaruosius keletą metų dėl vienuolikos propagandos atvejų Lietuvos radijo ir televizijos komisija ėmėsi priemonių – nutraukė transliavimus, LRT PLIUS laidoje „Lietuva mūsų lūpose“ tikina šios komisijos pirmininkas Mantas Martišius. Jo teigimu, tautinę ir rasinę neapykantą skatinančios bei karą kurstančios informacijos per Lietuvoje transliuojamus kanalus yra gana daug.

Neseniai užvirė aistros dėl Lietuvos radijo ir televizijos komisijos pasiūlytų pataisų, išplečiančių draudžiamos skelbti informacijos ribas. Kilo nepasitenkinimas, kad draudimais, kurie gali kelti grėsmę nacionaliniam saugumui, gali pasinaudoti politikai, norėdami riboti ar net nutraukti nepageidaujamų žiniasklaidos priemonių transliacijas.

Tačiau Lietuvos radijo ir televizijos komisijos pirmininkas Mantas Martišius tikina, kad apribojimai ir draudimai skirti užsienio informacijos priemonėms, skatinančioms tautinę, rasinę neapykantą bei kurstančioms karą. O tokios informacijos per Lietuvoje transliuojamus kanalus, pasirodo, yra gana daug.

M. Martišius davė išsamų interviu LRT PLIUS laidai „Lietuva mūsų lūpose“. Jis pasakoja, kad per pastaruosius keletą metų dėl vienuolikos propagandos atvejų Lietuvos radijo ir televizijos komisija ėmėsi priemonių – nutraukė transliavimus.

Prieš beveik metus populiariausias kanalas Rusijoje RTR buvo uždraustas Lietuvos teritorijoje už Dūmos parlamento nario Vladimiro Žirinovskio karą ir neapykantą kurstančias kalbas eteryje. M. Martišius ir kiti specialistai nuolat stebi propagandos Lietuvoje atvejus ir supranta galimas tokių transliacijų pasekmes.

Antroji kontrastingos LRT PLIUS laidos „Lietuva mūsų lūpose“ tema – teatras. Unikalus aktoriaus Andriaus Bialobžeskio poetinis spektaklis „Valhala: poetiniai išsitardymai“ pirmą kartą parodytas Jaunimo teatro požemio erdvėse. Aktoriai vaidina vos per žingsnį nuo žiūrovų.

Kūrėjo dramą ir kasdienybės tragediją įprasminantis spektaklis kupinas Rimvydo Stankevičiaus eilių. Jos – egzistencinės ir sunkios, priverčia susimąstyti apie gyvenimo prasmę, kasdienybės dirgiklius, be kurių poetas negali kurti, bet kurie neretai trukdo. Meilė, buitis, sveikata, kompleksai, darbas, pinigai. Unikalius kadrus iš pirmųjų poetinio spektaklio „Valhala: poetiniai išsitardymai“ repeticijų ir išsamų A. Bialobžeskio interviu žiūrovai išvys jau šį sekmadienį.

Laida „Lietuva mūsų lūpose“ – sausio 20 d. 12 val. per LRT PLIUS.